Moody’s погіршило прогноз розвитку української банківської системи

Moody’s погіршило прогноз розвитку української банківської системи

Питома вага проблемних кредитів знизиться з 69% 2018 року до 54% 2020 у 2020 році

Этот материал также доступен на русском языке
Moody’s погіршило прогноз розвитку української банківської системи

Українська банківська система впала в рейтингу прогнозу Міжнародного рейтингового агенства Moody’s Investors Service з позиції «позитивний» на позицію «стабільний». Про це повідомляє Reuters.

“Швидкозростаючі споживчі кредити створюють ризики для якості  активів у довготерміновій перспективі ”, – вважає аналітик Лев Дорф.

За оцінками Moody’s, питома вага проблемних кредитів у банківській системі України знизиться до 54% до кінця 2020 року с 69 % наприкінці 2018 року, завдяки активізації кредитування та списання старих кредитних боргів.

Хоча Moody’s не прогнозує дефолти по споживчих кредитах у найближчі рік-півтора, агентство попереджає, що подальше швидке зростання такого роду кредитів може негативно вплинути на якість банківських активів за уповільнених темпах економічного зростання.

На думку експертів Moody’s, стабільність української економіки та фінансової системи буде залежати від здатності Києва подовжити співпрацю з Міжнародним валютним фондом.

Нагадаємо, що в грудні минулого року МВФ схвалив 14-місячну програму stand-by та надав Україні $3,9 млрд.

В той же час, як повідомляв Mind,  міністр фінансів Оксана Маркарова заявила, що  економіка України демонструє зростання вже 14 кварталів поспіль.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло