Економіка України буде кращою за прогнози НБУ у ll кварталі цього року – Сологуб
Перегляду прогнозу ВВП сприяють сильний внутрішній попит і хороший урожай

Економіка України буде виглядати трохи краще, ніж очікував Національний банк,України (НБУ) в ll півріччі цього року. Про це в інтерв'ю Інтерфакс-Україна повідомив заступник глави НБУ Дмитро Сологуб.
«Два фактори – сильний внутрішній попит і хороший урожай – будуть сприяти перегляду прогнозу ВВП», – сказав він, уточнивши, що в даний час відбувається процес такого перегляду.
Ситуація в економіці України в l півріччі 2019 року розвивалася трохи краще, ніж припускав Нацбанк у своєму прогнозі.
«Якщо подивитися на минулі півроку, то глобально їх підсумки співпали з нашими очікуваннями, може бути навіть виявилися трохи кращими – але трохи кращими, не настільки істотно ... Щодо зростання економіки ми були більш консервативні.», – сказав він.
Зокрема, зовнішнє середовище в цьому році виглядає краще, ніж в минулому: це стосується і фінансових ринків, і умов торгівлі. Зокрема, сильно подешевшав газ, на високому рівні тримаються ціни українських експортних товарів – руди і зерна.
Трохи кращі показники пов'язані не стільки з зовнішнім попитом, а з внутрішнім середовищем. Також, поліпшення очікувань зростання економіки в ll півріччі 2019 року пов'язане з оцінкою майбутнього врожаю.
«Ми закладали в прогноз урожаю в 66 млн тонн зернових. Зараз ми цю оцінку переглядаємо, так як бачимо великі шанси (це не тільки наша думка, а й думка інших прогнозистів), що Україна може зібрати урожай ще більший, ніж в минулому році», – сказав Сологуб.
Говорячи про динаміку цін, він зазначив поточну глобальну дезінфляційну траєкторію, яку очікував Нацбанк, зокрема, базова інфляція практично повністю відповідає прогнозу НБУ.
В рамках нового макропрогнозу, оголошення якого заплановано на 18 липня, Нацбанк оцінить, як ці параметри спрацювали, повністю чи вони один одного компенсували, а також врахує фактор адміністративних цін.
Нагадаймо напочатку червня цього року стало відомо, що НБУ зберіг облікову ставку незмінною. Два останні місяці поспіль споживча інфляція перевищувала прогноз Національного банку. У квітні вона становила 8,8% у річному вимірі і у травні, за оцінками НБУ, продовжила прискорюватися. Таке прискорення зумовлене насамперед тимчасовими чинниками. Серед них – зростання цін на окремі види овочів та паливо. У другій половині року вплив цих чинників нівелюється через надходження у продаж овочів нового врожаю, а також здешевлення енергоресурсів на світовому ринку.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].