Економіка України буде кращою за прогнози НБУ у ll кварталі цього року – Сологуб

Економіка України буде кращою за прогнози НБУ у ll кварталі цього року – Сологуб

Перегляду прогнозу ВВП сприяють сильний внутрішній попит і хороший урожай

Економіка України буде кращою за прогнози НБУ у ll кварталі цього року – Сологуб
Фото Shutterstock

Економіка України буде виглядати трохи краще, ніж очікував Національний банк,України (НБУ) в ll півріччі цього року. Про це в інтерв'ю Інтерфакс-Україна повідомив заступник глави НБУ Дмитро Сологуб.

«Два фактори – сильний внутрішній попит і хороший урожай – будуть сприяти перегляду прогнозу ВВП», – сказав він, уточнивши, що в даний час відбувається процес такого перегляду.

Ситуація в економіці України в l півріччі 2019 року розвивалася трохи краще, ніж припускав Нацбанк у своєму  прогнозі.

«Якщо подивитися на минулі півроку, то глобально їх підсумки співпали з нашими очікуваннями, може бути навіть виявилися трохи кращими – але трохи кращими, не настільки істотно ... Щодо зростання економіки ми були більш консервативні.», – сказав він.

Зокрема, зовнішнє середовище в цьому році виглядає краще, ніж в минулому: це стосується і фінансових ринків, і умов торгівлі. Зокрема, сильно подешевшав газ, на високому рівні тримаються ціни українських експортних товарів – руди і зерна.

Трохи кращі показники пов'язані не стільки з зовнішнім попитом, а з внутрішнім середовищем. Також, поліпшення очікувань зростання економіки в ll півріччі 2019 року пов'язане з оцінкою майбутнього врожаю.

«Ми закладали в прогноз урожаю в 66 млн тонн зернових. Зараз ми цю оцінку переглядаємо, так як бачимо великі шанси (це не тільки наша думка, а й думка інших прогнозистів), що Україна може зібрати урожай ще більший, ніж в минулому році», – сказав Сологуб.

Говорячи про динаміку цін, він зазначив поточну глобальну дезінфляційну траєкторію, яку очікував Нацбанк, зокрема, базова інфляція практично повністю відповідає прогнозу НБУ.

В рамках нового макропрогнозу, оголошення якого заплановано на 18 липня, Нацбанк оцінить, як ці параметри спрацювали, повністю чи вони один одного компенсували, а також врахує фактор адміністративних цін. 

Нагадаймо напочатку червня цього року стало відомо, що НБУ зберіг облікову ставку незмінною. Два останні місяці поспіль споживча інфляція перевищувала прогноз Національного банку. У квітні вона становила 8,8% у річному вимірі і у травні, за оцінками НБУ, продовжила прискорюватися. Таке прискорення зумовлене насамперед тимчасовими чинниками. Серед них – зростання цін на окремі види овочів та паливо. У другій половині року вплив цих чинників нівелюється через надходження у продаж овочів нового врожаю, а також здешевлення енергоресурсів на світовому ринку.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло