Джефф Безос добивається дозволу вивести на орбіту 3236 супутників

Джефф Безос добивається дозволу вивести на орбіту 3236 супутників

Amazon має плани по підключенню до інтернету «десятків мільйонів» людей по всьому світу

Джефф Безос добивається дозволу вивести на орбіту 3236 супутників
фото Shutterstock

Проект Kuiper із запуску на орбіту супутників для роздачі інтернету починається офіційно. «Дочка» Amazon направила документи до Федеральної комісії зі зв'язку США (FCC), попросивши дозволу на запуск понад 3236 супутників, пообіцявши, що сміття на орбіті не додасться, пише Engadget, на який посилається HighTech Plus.

Проект Kuiper, названий на честь нідерландського і американського астронома, запросив у FCC офіційний дозвіл на запуск 3236 супутників, які будуть згруповані на 98 площинах орбіти на висоті від 590 до 630 км. Ця заявка підтверджує плани Amazon по підключенню до високошвидкісного інтернету «десятків мільйонів» людей по всьому світу.

У компанії наголошують – весь світ вони інтернетом не забезпечить. Як мінімум, деякі регіони Аляски залишаться непокритими.

Апарати будуть працювати в звичайному для супутникового зв'язку Ka-діапазоні (від 26,5 до 40 ГГц електромагнітного спектра). Також Amazon запросила дозвіл на використання технології придушення перешкод. Що стосується потенційних проблем з космічним сміттям, то Безос продумав і це – супутники проекту Kuiper будуть сходити з орбіти менш ніж за 10 років і згоряти в атмосфері.

Amazon не повідомляє поки що про терміни виведення супутників на орбіту. Однак, документи, подані в FCC, показують, що компанія ставиться до цього проекту серйозно.

Між тим SpaceX вже запустила перші 60 інтернет-супутників і планує як мінімум збільшити цю кількість втричі до кінця року. Тому Amazon доведеться прискоритися, щоб не опинитися в програші.

Швидкий і повсюдний доступ в інтернет – один з найбільших викликів найближчого майбутнього і ринок обсягом майже $130 млрд, зазначає видання. Ілон Маск хоча і сподівається випередити конкурентів, наголошує, що роботи на орбіті вистачить усім.

Нещодавно SpaceX втратила зв'язок з двома з 60 супутників проекту Starlink. Причина невідома, але поступово вони зійдуть з орбіти і згорять в атмосфері. Решта працюють в штатному режимі.

Про те, чи матимуть українці інтернет від запущених Маском супутників, в матеріалі Mind «Що світить «супутникам Ілона Маска» в Україні».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло