Апеляційний суд визнав незаконною ціну на газ, яка діяла 2,5 року

Апеляційний суд визнав незаконною ціну на газ, яка діяла 2,5 року

Теплокомуненерго можуть вимагати перерахунку, а споживачі отримали підстави для перерахунку за газ і тепло

Апеляційний суд визнав незаконною ціну на газ, яка діяла 2,5 року
Фото Shutterstock

У понеділок, 8 липня, Шостий апеляційний адміністративний суд залишив у силі рішення судді Окружного адміністративного суду Євгена Аблова за позовом Юлії Тимошенко до Кабміну та «Нафтогазу» і визнав незаконною ціну на газ, яка діяла 2,5 року згідно постанови КМУ №315.

Про це повідомляє Судово-юридична газета.

Теплокомуненерго можуть вимагати перерахунку, а споживачі отримали підстави для перерахунку за газ і тепло.

Суд відмовив у задоволенні апеляційних скарг Міністерства економічного розвитку та торгівлі, Кабінету міністрів, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), НАК «Нафтогаз України», Щербань Тамари Миколаївни, залишивши без змін рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 4 березня 2019 року.

4 березня 2019 року Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позовні вимоги Тимошенко Юлії Володимирівни та Громадської організації «Тарифна мобілізація» та визнав протиправною та нечинною постанову КМУ №315 від 27 квітня 2016 року «Про внесення змін до постанови Кабінету міністрів України від 1 жовтня 2015 року №758» з моменту її прийняття, а саме – з 27 квітня 2016 року. Основним аргументом протиправності зазначеної постанови для суду стала необґрунтованість та незаконність тарифів на газ.

Крім того, суд у своєму рішенні встановив порушення процедури прийняття зазначеної постанови.

Суд у своєму рішенні зазначив, що постанова є нечинною з моменту її прийняття і це дає змогу звернутись до компетентних органів з вимогою перерахунку.

У червні цього року Кабмін опублікував рішення про зміну механізму формування ціни на газ для населення, де зобов'язав НАК «Нафтогаз України» при встановленні ціни продажу газу населенню вибирати мінімальне значення з чотирьох запропонованих для цієї мети.

Більше про те, чому монополісти міцно тримаються за старі схеми тарифоутворення, читайте в матеріалі Mind «Комунальний» множник: як виникають борги за ЖКП.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло