Держбюро розслідувань обшукує офіс ДФС на Волині

Держбюро розслідувань обшукує офіс ДФС на Волині

Співробітники покривали незаконну торгівлю податковими кредитами

Держбюро розслідувань обшукує офіс ДФС на Волині
Фото Shutterstock

Державне бюро розслідувань (ДБР) проводить обшук в територіальному офісі Державної фіскальної служби (ДФС) у Волинській області, співробітники якої покривали незаконну торгівлю податковими кредитами.

Про це повідомила заступник директора ДБР Ольга Варченко, передає Інтерфакс-Україна.

«Коментуючи ситуацію з обшуками в територіальному офісі ДУ Державної фіскальної служби у Волинській області, які зараз проводимо спільно з Генпрокуратурою та Нацполіцією. Ситуація така: слідчі викрили протиправну схему, в якій брали безпосередню участь співробітники ДФС. Власне, вони покривали діяльність «тіньового ринку» з торгівлі податковими кредитами і отримували за такі «послуги» свій відсоток», – повідомила вона.

Схема полягала в тому, що підприємство-імпортер завозило в Україну транспортні засоби та після їх розмитнення продавало їх кінцевому споживачеві.

«Згодом ці транспортні засоби перепродували іншим клієнтам за підробленими документами. Ці фінансові операції були «транзитними», тобто проводились спеціально з метою подальшого перепродажу імпортного ПДВ підприємствам реального сектора економіки. В результаті ці підприємства-покупці безпідставно отримували суми податкового кредиту та ухилялися від сплати податків», – розповіла Варченко.

За попередніми підрахунками діяльність цієї транзитно-конвертаційною групи за сприяння волинських податківців завдала збитків державі на 190 млн грн.

Як уточнила прес-служба ДБР, слідчі центрального апарату Держбюро розслідувань викрили незаконну схему формування податкового кредиту з ПДВ підприємствами-імпортерами транспортних засобів у Волинській області. Схема діяла за сприяння та безпосередньої участі посадових осіб ДФС у Волинській області.

«В даний час, слідчими ГБР проводяться 14 санкціонованих обшуків в приміщенні територіального органу ДФС, місцях проживання його посадових осіб. Також обшуки проводяться за адресами діяльності конвертаційних груп, в ході яких документується причетність фігурантів справи до протиправній схемі», – сказано в повідомленні.

Розпочато кримінальне провадження за ч.3 ст.212 (ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів) ч.1 ст.358 (підробка документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) ч.4 ст.358 (використання завідомо підробленого документа) ч.2 ст.364 (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки); ч.2 ст.366 (службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки). Кримінального кодексу України. Досудове розслідування триває

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті