РФ на початку липня скоротила видобуток нафти до мінімуму за 3 роки
Причинами стали обмеження з боку «Транснєфті», викликані проблемою із скупчення в системі некондиційної нафти

«Роснєфть» істотно скоротила видобуток нафти за 8 днів липня через падіння виробництва на її найбільшому активі – «Юганскнєфтєгаз», оскільки «Транснєфть» обмежила підприємству прийом сировини в систему. Про це повідомляє Reuters із посиланням на галузеві джерела.
Загальний видобуток нафти в Росії знизився в період з 1 по 8 липня більш ніж на 3% до майже трирічного мінімуму, виробництво сировини у «Роснєфті» без урахування СП скоротилося за цей період на 11%, а нафтовидобуток на «Юганскнєфтєгаз» – на 30% до середнього рівня червня , повідомило джерело, знайоме зі статистичними даними.
«Роснєфть» повідомила, що вимушено знизила видобуток у зв'язку зі скороченням прийому нафти в систему «Транснєфті».
Напередодні «Транснєфть», яка транспортує 83% видобутої в Росії нафти, дорікнула «Роснєфті» в бажанні отримати компенсацію замість активної допомоги в розв'язанні кризи із забрудненням експортних потоків нафти. У відповідь «Роснєфть» повідомила, що хоче від «Транснєфті» побачити чіткий план заходів, «що виключає в перспективі махінації з сировиною в системі магістральних трубопроводів».
Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков відмовився від коментарів, назвавши суперечку «Роснєфті» і «Транснєфті» корпоративним.
За даними видання, на зберіганні в РФ залишається близько 2 млн тонн забрудненої хлорорганікою нафти, що обмежує потужність «Транснєфті».
«Є обмеження в прийманні нафти «Юганскнєфтєгазу» через скупчення нафти в системі «Транснєфті». Причини – це наслідки проблем з брудною нафтою, буде скорочення видобутку нафти, на скільки – невідомо, мабуть по мірі вирішення проблеми», – сказало одне з джерел, знайоме з ситуацією.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].