В Польщі буде збудовано шість ядерних реакторів за наступні 20 років

В Польщі буде збудовано шість ядерних реакторів за наступні 20 років

Це будівництво забезпечить близько 20% всієї потреби виробництва енергії

В Польщі буде збудовано шість ядерних реакторів за наступні 20 років
фото www.flickr.com/photos/cblay

Протягом найближчих 20 років в Польщі будуть побудовані шість ядерних реакторів. Про це повідомив уповноважений польського уряду у справах енергетичної інфраструктури Петро Наїмський, передає «Польське радіо».

 Він пояснив, що це будівництво забезпечить близько 20% всієї потреби виробництва енергії.

Наїмський також сказав, що правляча в країні партія «Право і справедливість» хоче, щоб основною сировиною для виробництва енергії залишалося вугілля, але додав, що саме тому слід розвивати атомну енергетику.

«Якщо ми хочемо зберегти вугілля, то треба мати джерела енергії без викидів, такі електростанції, які не виробляють двоокису вуглецю. Звичайно, маються на увазі поновлювані джерела енергії, зокрема, вітряні станції, але також атомні електростанції. Шість реакторів – це наш 20-річний план», – розповів  він.

Наїмський повідомив, що одна з атомних електростанцій може бути побудована на Узбережжі, і додав, що Міністерство енергетики веде пошук партнера, який інвестуватиме в проект атомної енергетики і разом з міністерством буде його реалізувати.

Як раніше повідомлялось, згідно з проектом енергетичної політики Польщі, перша атомна електростанція в країні буде введена в експлуатацію до 2033 року. Ця політика направлена на скорочення долі вугілля в енергетичному балансі Польщі з 80% на теперішній момент до 30% до 2040 року. Згідно з планом, до2020 року на відновлювані джерела енергії припадатиме 21% енергії .

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло