В Польщі буде збудовано шість ядерних реакторів за наступні 20 років
Це будівництво забезпечить близько 20% всієї потреби виробництва енергії

Протягом найближчих 20 років в Польщі будуть побудовані шість ядерних реакторів. Про це повідомив уповноважений польського уряду у справах енергетичної інфраструктури Петро Наїмський, передає «Польське радіо».
Він пояснив, що це будівництво забезпечить близько 20% всієї потреби виробництва енергії.
Наїмський також сказав, що правляча в країні партія «Право і справедливість» хоче, щоб основною сировиною для виробництва енергії залишалося вугілля, але додав, що саме тому слід розвивати атомну енергетику.
«Якщо ми хочемо зберегти вугілля, то треба мати джерела енергії без викидів, такі електростанції, які не виробляють двоокису вуглецю. Звичайно, маються на увазі поновлювані джерела енергії, зокрема, вітряні станції, але також атомні електростанції. Шість реакторів – це наш 20-річний план», – розповів він.
Наїмський повідомив, що одна з атомних електростанцій може бути побудована на Узбережжі, і додав, що Міністерство енергетики веде пошук партнера, який інвестуватиме в проект атомної енергетики і разом з міністерством буде його реалізувати.
Як раніше повідомлялось, згідно з проектом енергетичної політики Польщі, перша атомна електростанція в країні буде введена в експлуатацію до 2033 року. Ця політика направлена на скорочення долі вугілля в енергетичному балансі Польщі з 80% на теперішній момент до 30% до 2040 року. Згідно з планом, до2020 року на відновлювані джерела енергії припадатиме 21% енергії .
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].