У Франції вводять екологічний податок на всі авіаквитки

У Франції вводять екологічний податок на всі авіаквитки

Авіакомпанії незадоволені ініціативою і вважають, що це значно збільшить їхні витрати

У Франції вводять екологічний податок на всі авіаквитки
фото DR

Міністр транспорту Франції Елізабет Борн повідомила про намір ввести з 2020 року екологічний податок на всі рейси літаків, що вилітають із Франції. Про це вона заявила на прес-конференції у вівторок, 9 липня, передає Інтерфакс.

Розмір податку, який буде включений у вартість авіаквитків на рейси із Франції, буде варіюватися залежно від класу і віддаленості польотів. Збір становитиме від 1,5 до 9 євро на квитки економ- і бізнес-класів на рейси в межах Франції і Євросоюзу, а також від 3 до 18 євро на рейси за межі ЄС.

За словами французької чиновниці, новий податок дозволить залучити владі близько 180 млн євро, дані кошти будуть витрачатися на покращення інфраструктури Франції, зокрема, на інвестиції в залізничну інфраструктуру, зазначила Борн.

Новини про введення екологічного податку на авіарейси з Франції призвели до зниження котирувань низки провідних авіакомпаній Європи: акції Air France знизились на 3%, Lufthansa просіли на 2%, Ryanair упали на 4,8%.

У Air France виступили проти застосування екоподатку, заявивши, що вони «різко не схвалюють» пропозиції влади Франції. За прогнозами Air France, новий податок знизить конкурентоздатність компанії і збільшить її витрати на 60 млн євро в рік.

В авіакомпанії занепокоєні коментарем Елізабет Борн, згідно з яким влада Франції має намір фінансувати конкуруючі з авіатранспортом види транспорту, зокрема залізничне сполучення, а не покращувати екологічну ситуацію в самій індустрії авіаперевезень.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті