Зеленський відвідав Чорнобиль і назвав важливою проблему зміни клімату
Новий саркофаг над Чорнобильською АЕС введено в експлуатацію

Введено в експлуатацію новий об'єкт укриття («саркофаг») над 4-м енергоблоком Чорнобильської атомної електростанції. Саркофаг, який також називають Новий безпечний конфайнмент (НБК) зведений над старим об'єктом, який мав назву «Укриття».
У церемонії здачі-приймання НБК 10 липня взяв участь президент України Володимир Зеленський. Він наголосив, що споруда створена спільними зусиллями десятків країн світу для захисту планети та людства від світової проблеми, яка не має кордонів, – радіаційного забруднення, інформує прес-служба глави держави.

«Хочу щиро подякувати ліквідаторам аварії та всім, хто брав участь у спорудженні покриття. Це ще раз доводить, що, об’єднавшись, ми можемо впоратися з найсерйознішими викликами планетарного масштабу – такими як, наприклад, зміна клімату або гібридні війни», – сказав президент, зазначивши, що вірить у знаходження ефективних інструментів спільного вирішення цих проблем уже найближчим часом.
Разом з Володимиром Зеленським участь у поїздці взяла, зокрема, Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні пані Ізабель Дюмон.
Під час поїздки до Чорнобиля вони відвідали простір під Аркою НБК та диспетчерський центр НБК, об’єкти комплексу «Вектор», а також майданчик будівництва централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива на території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.
Як написав на своїй сторінці в Facebook представник ЄБРР Антон Усов, НБК «прослужить мінімум 100 років» і допоможе вирішити завдання розбирання саркофага над четвертим реактором ЧАЕС. Усов нагадав також, що «міжнародне співтовариство зібрало 1,5 млрд євро на реалізацію проекту».
Будівництво нового саркофага почалося в 2012 році. Його будували двома частинами, які були підняті і з'єднані в 2015 році. Усередині арки НБК встановлений кран для демонтажу існуючого старого об'єкта укриття і залишків четвертого енергоблоку. Наприкінці квітня 2019 року НБК був введений в режим пробної експлуатації.
Нагадаємо, український режисер звинуватив творців серіалу «Чорнобиль» у плагіаті його відео.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].