Український режисер звинуватив творців серіалу «Чорнобиль» у плагіаті його відео

Український режисер звинуватив творців серіалу «Чорнобиль» у плагіаті його відео

За його словами, знімальна група серіалу не зв’язувала з ним з приводу використання відео

Український режисер звинуватив творців серіалу «Чорнобиль» у плагіаті його відео
скрін-шот

Український режисер Андрій Приймаченко звинуватив творців фільму «Чорнобиль» у використанні його відео без дозволу. Мова йде про візуалізацію переговорів диспетчерів 26 квітня 1986 року, які обмінюються інформацією про вибух на АЕС.

Відповідне відео завантажене у YouTube на каналі «Студія Передова» 18 березня 2013 року, автором якого є Андрій Приймаченко. Аналогічне відео є у першій серії міні-серіалу НВО «Чорнобиль», пише Детектор Медіа.

«Той момент, коли HBO використало моє відео у серіалі Чорнобиль. Оригінал мого відео тут. Дуже радий бути маленькою частиною цього проекту (хоч мого дозволу і не питали)! Роками я цікавився та як міг популяризував тему катастрофи на ЧАЕС і ось – несподіваний поворот», – написав режисер у Facebook.

Приймаченко наголосив, що команда творців серіалу не зв’язувалась із ним щодо використання відео. Поки що він не планує звертатися до юристів щодо вирішення цього питання, бо сподівається, що з ним контактуватимуть з приводу цього інциденту. Якщо ні, то він буде думати про юридичне вирішення цього питання, пише видання.

«Я робив це відео, малював графіку не з комерційною метою, а тому, що давно цікавлюсь темою катастрофи на ЧАЕС і мені вона близька. Я це зробив для свого каналу на YouTube. Мені навіть приємно, що цю роботу використали в проекті такого масштабу. Неприємність в тому, що до мене навіть ніхто не звернувся щодо його використання… В першу чергу я зацікавлений у співпраці, а не в конфлікті», – сказав Приймаченко.

Згодом компанія Radioactive Films та виконавча продюсера Євгенія Яцута відповіли режисеру у Facebook, що «права на використання цього відео були отримані і підтверджені дирекцією музею Чорнобиля у Києві».  А Євгенія Яцута запропонувала Андрію Приймаченку зв'язатися з організацією, якщо він має письмове підтвердження свого авторства.

«Всі папери у HBO, адже вони відповідальні за очистку прав. Ми в даному питанні виконували допоміжну консультативну та пошукову роботу, так само як і робітники музею Чорнобиля, які найкраще знаються на архівних матеріалах з цієї теми. Ми можемо зв’язати вас безпосередньо із відповідальними за це в HBO, за умови наявності у вас письмових підтверджень вашого авторства», – написала вона. Потім пані Яцута додала, що «відео викладено на багатьох сторінках інтернету і вважається створеним за часів СРСР».

При цьому Приймаченко підкреслив: у нього є вихідний файл використаного у серіалі ролика, тобто саме він є його автором. Над документом, що може підтвердити авторство, працює.

Раніше повідомлялося, що завдяки успіху серіалу «Чорнобиль» в Зону відчуження масово вирушили туристи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло