Захворіло у світі
18,875,773
Померло у світі
708,941
Вилікувалось у світі
11,397,753
Захворіло в Україні
76,808
Померло в Україні
1,819
Вилікувалось в Україні
42,524
«112-й» канал покаже фільм про «громадянський конфлікт» на Донбасі, героями якого є Путін та Медведчук

«112-й» канал покаже фільм про «громадянський конфлікт» на Донбасі, героями якого є Путін та Медведчук

Канал, що опосередковано належить Медведчуку, також докладно висвітлював презентацію фільму «Відкриваючи Україну» під час Taormina Film Fest

«112-й» канал покаже фільм про «громадянський конфлікт» на Донбасі, героями якого є Путін та Медведчук
фото www.madmass.it

Телеканал «112 Україна», керівництво якого пов'язане з Віктором Медведчуком, анонсував трансляцію фільму «Відкриваючи Україну» про «громадянський конфлікт» на Донбасі. Героями фільму є Медведчук та президент РФ Владімір Путін. Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Режисером фільму є Олівер Стоун, давно відомий прихильністю до лідерів-диктаторів та антиамериканськими поглядами у своїй кінотворчості. 

На фестивалі у курортному місті Таорміна (Taormina Film Fest) відбувся допрем’єрний показ стрічки. Як зазначається, то була лише частина документального кінопроекту, який буде готовий до кінця літа. Потім стрічку «Відкриваючи Україну» планують показати у чотирьох серіях на українському телебаченні, інформує місцева преса, цитуючи продюсера фільму Стоуна.

Він же і серед дійових осіб у картині, оскільки провадить інтерв’ю з російським президентом Володимиром Путіним та українським політиком Віктором Медведчуком. Творцем фільму зазначають американського режисера українського походження Ігоря Лопатьонка, який, як зауважують у пресі, ховається в тіні іменитого продюсера.

Стоун і Лопатьонок вже вдруге намагаються документально інтерпретувати події в Україні від 2014 року на свій лад, тобто дотримуючись версії Кремля та сповідників конспірологічних теорій.

2016 року на цьому ж фестивалі був представлений перший фільм «Україна у вогні» про екс-президента Віктора Януковича та змовницьку версію про нібито причетність американських спецслужб до подій на Майдані в Києві.

Цього року Стоун на фестивалі розпорядився демонструвати незакінчений політичний фільм поза конкурсом і безплатно для глядачів. Він публічно заявив: «Наша мета – зупинити війну в Україні. Ми не «за» і не «проти» Володимира Путіна. Ми прагнемо розказати правду».  Лопатьонок додав, що винним в «українському заколоті» є філантроп і підприємець Джордж Сорос

Водночас чимало місцевих видань і кінокритиків таки ставлять під сумнів «стоунівське» тлумачення подій і називають стрічку «суперечливою».

«Деякі моменти фільму, зокрема карикатурне зображення угорського фінансиста Сороса більше нагадує конспірологічну кінематографію, ніж роботу серйозного документаліста. Також репліки Путіна щодо ситуації на Донбасі викликають відверте здивування чи й нерозуміння»,  пише у рецензії Тоніно Кафео, оглядач спеціалізованого видання MadMass. 

Окрім російського президента, головним інтерпретатором у фільмі тобто «відкривачем України» постав Віктор Медведчук. Ця постать в Італії невідома, тому читача знайомлять, що «це голос проросійської громадськості в Україні, лідер опозиційної партії «Опозиційна платформа – За життя», яка має понад 12% підтримки електорату».

Дружина Медведчука, Оксана Марченко як розповідачка також присутня у згаданому фільмі. 

За спостереженнями оглядачів, присутність скандально відомої в Україні пари Медведчук-Марченко як і демонстрація самого фільму поза конкурсом маловідомого кінофестивалю не мали розголосу на Апеннінах і були помітними хіба що для самих протагоністів події. Хоча, безумовно, факт мав певний вплив на політично заангажовану аудиторію, вважає журналіст Массиміліано Ді Паскуале.

«З одного боку, Медведчука не знають в Італії, і його присутність нічого не говорить, але інші читачі, які вірять у версію змови в Україні, беруть це на озброєння і думають, що ось цей українець також говорить про заколот, що Майдан – справа рук українських нацистів. Зовсім не беручи до уваги, що Медведчук понад 20 років є сірим кардиналом Кремля в Україні, і розповідає неправдиву інформацію про свою країну. Звісно, присутність Медведчука лише посилює поширення кремлівської пропаганди за кордоном», – зазначив він.

Презентацію фільму «Відкриваючи Україну» докладно висвітлював телеканал «112 Україна», що, за даними журналістських розслідувань, опосередковано належить Віктору Медведчуку. 

Телеканал «112 Україна» також анонсував трансляцію фільму, що планують зробити 13 чи 16 липня (за різними анонсами), тобто завчасно до парламентських виборів, а не після літа, як офіційно повідомили на Сицилії в рамках представлення стрічки.

В анонсованому відеоролику фільм називають «номінантом 65-го кінофестивалю у Таорміні». Насправді документальна політична картина зовсім не згадувалася у переліку картин-номінантів, вона була не просто поза конкурсом, а числилася у категорії «особлива подія» кінофоруму 

Деякі російські ЗМІ та підконтрольні Медведчуку медіа в Україні повідомили, що фільм отримав Гран-прі на фестивалі в Італії, але це також не відповідає дійсності

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті