Індекс S&P 500 вперше досягнув показника у 3 000 пунктів після заяви глави ФРС

Індекс S&P 500 вперше досягнув показника у 3 000 пунктів після заяви глави ФРС

Промова Пауелла переконала інвесторів у можливості скорочення процентної ставки вже цього місяця

Індекс S&P 500 вперше досягнув показника у 3 000 пунктів після заяви глави ФРС
глава ФРС Джером Пауелл
фото twitter.com/federalreserve

Американські акції закрилися зростанням, а індекс S&P 500 в середу вперше перевищив позначку в 3 000 пунктів, оскільки виступ глави ФРС Джерома Пауелла переконав інвесторів у можливості скорочення процентної ставки в липні. Про це повідомляє Reuters.

Індекс Dow також досяг сесійної піку, в той час як Nasdaq закрився на історичному максимумі після публікації тексту промови Пауелла, підготовленої для виступу перед комітетом з фінансових послуг Палати представників.

Виступаючи перед Конгресом, Пауелл сказав, що центральний банк готовий «діяти, як необхідно» для підтримки економіки США.

У своєму виступі він  вказав на зростаючі ризики для американської економіки: «невизначеність перспектив наростає в останні місяці», особливо на міжнародних ринках.

«Економічний імпульс, здається, сповільнився на деяких великих іноземних ринках, і це ослаблення може вплинути на американську економіку, – сказав Пауелл. – Крім того, є кілька питань державної політики, які ще чекають дозволу, в тому числі розвиток торгівлі, стелю федерального боргу і Brexit». Також, на його думку, є ризик, що «слабка інфляція виявиться ще більш стійкою, ніж ми очікуємо зараз».

Варто зазначити, що глава ФРС прямо не говорив про зниження облікової ставки найближчим часом, але експерти прийняли його слова як сигнал про її зниження.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію