Приміщення судів мають бути адаптованими до потреб відвідувачів із дітьми

Приміщення судів мають бути адаптованими до потреб відвідувачів із дітьми

Кімнати, в яких діти даватимуть свідчення в суді, мають бути психологічно комфортними

Приміщення судів мають бути адаптованими до потреб відвідувачів із дітьми
Фото: pixabay.com

Будівлі та приміщення судів мають буди адаптовані до потреб відвідувачів з маленькими дітьми. Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе.

«Сьогодні у чинних застарілих нормах щодо проектування судів відсутні будь-які вимоги для влаштування зручностей чи окремого простору для відвідувачів з маленькими дітьми. А це потрібно робити. Більш того, у чинному ДБН не враховуються випадки, коли учасниками судового процесу можуть бути діти і вони мають надавати свідчення. А для якості і ефективності цих свідчень звичайно, що дитині потрібна сприятлива і дружелюбна атмосфера, правильне налаштування. Щоб вона не відчувала себе боязно чи погано», – вважає Парцхаладзе.

Тому пропонується  обов’язково передбачати окрему дитячу ігрову зону у публічному просторі судів – «baby room» та окреме приміщення для надання свідчень неповнолітніми свідками.

Наразі фахівцями та експертами аналізується існуючий закордонний досвід у тому, якими повинні бути ці приміщення, їх розміри, вимоги до облаштування та обладнання.

За його словами, у судах Польщі кімнати для надання свідчень неповнолітніми свідками проектують з непомітними відеокамерами, мікрофонами і спеціальним дзеркальним вікном, яке веде у залу судових засідань. Найголовніше завдання цих кімнат – насамперед уникнення психологічних травм у дітей у ході судових справ. Тому вони проектуються максимально комфортними, простими і зовсім не нагадують судову установу.

Як раніше повідомляв Mind, з 1 вересня при будівництві нових ліній і станцій метро розміщувати їх електродепо та інші виробничі приміщення тільки в промислово-виробничих зонах міста. 

Також Mind повідомляв, що змінами до ДБН МІнрегіон планує посилити безпеку українських готелів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті