Захворіло у світі
177,058,656
Померло у світі
3,828,472
Вилікувалось у світі
161,259,501
Захворіло в Україні
2,224,992
Померло в Україні
51,769
Вилікувалось в Україні
2,136,176
У Франції почав діяти податок GAFA на Google, Apple, Facebook і Amazon

У Франції почав діяти податок GAFA на Google, Apple, Facebook і Amazon

Вже в цьому році 4 компанії збагатять бюджет країни на 400 млн євро

У Франції почав діяти податок GAFA на Google, Apple, Facebook і Amazon
фото Euronews

Французький сенат остаточно затвердив законопроект про оподаткування технологічних гігантів. Відтепер 26 цифрових компаній з прибутком, що перевищує 750 мільйонів євро, будуть обкладатися 3%-м податком, пише Euronews.

Новий податок отримав  GAFA – за першими літерами назв Google, Apple, Facebook і Amazon. Вже в цьому році він принесе в скарбницю країни приблизно 400 млн євро.

«Це наша відповідальність, як народних обранців, представників публічної влади. Ми не повинні допускати того, щоб компанії перетворювалися в щось на зразок приватних держав, які користуються всіма привілеями, але не мають відповідних обмежень і знаходяться поза контролем», – зазначив Брюно Ле Мер, міністр економіки і фінансів Франції.

Сьогодні транснаціональні цифрові компанії найчастіше декларують свій прибуток – незалежно від того, звідки вона надходить – в країнах з м'якою податковою політикою, наприклад, в Люксембурзі та Ірландії. В результаті, за даними Єврокомісії, вони оподатковуються на 14% нижче, ніж традиційні транснаціональні компанії.

Раніше ідентичний законопроект був заблокований на голосуванні країн-членів ЄС.

Нагадаємо, Франція вводить цифровий податок GAFA – для Google, Apple, Facebook і Amazon, він буде діяти тимчасово, поки Єврокомісія не введе спільний податок для всіх країн ЄС.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті