Захворіло у світі
18,812,355
Померло у світі
707,704
Вилікувалось у світі
11,360,595
Захворіло в Україні
76,808
Померло в Україні
1,819
Вилікувалось в Україні
42,524
Франція вводить цифровий податок GAFA – для Google, Apple, Facebook і Amazon

Франція вводить цифровий податок GAFA – для Google, Apple, Facebook і Amazon

Податок буде діяти тимчасово, поки Єврокомісія не введе спільний податок для всіх країн ЄС

Франція вводить цифровий податок GAFA – для Google, Apple, Facebook і Amazon
фото Shutterstock

Франція включилася в боротьбу з ухиленням від сплати податків цифровими гігантами. Міністр економіки і фінансів Брюно Ле Мер презентував законопроект, згідно з яким технологічні компанії з прибутком, який перевищує 750 млн євро в світі і 25 млн євро – у Франції, будуть обкладатися 3%-им податком, передає Euronews.

Цей захід тимчасовий – він буде діяти до тих пір, поки ЄС не виробить єдине рішення для всіх країн блоку, яке торкнеться близько 30 найбільших інтернет-компаній світу.

Податок GAFA - за першими літерами назв Google, Apple, Facebook і Amazon – буде стягуватися з прибутку в тому числі від онлайн-реклами і продажу особистих даних користувачів. Причому обкладатися ним буде місцева виручка. Що значно ускладнить переказ коштів в країни з податковими послабленнями, наприклад, в Ірландії або Люксембург.

«Ніхто не згоден з тим, щоб найбільші технологічні компанії світу платили на 14% менше податків, ніж інші компанії в Європі та за її межами, – заявив міністр економіки і фінансів.

«Тим, хто заявляє, ніби це відділить Францію від решти світу, я нагадаю: 23 з 27 держав-членів Євросоюзу виступили за цю ініціативу. Ввести податок збираються шість країн. Австралія та Індія, хоча й там є свої споживачі, – вже впровадили систему цифрового оподаткування», – сказав Брюно Ле Мер.

Законопроект ідентичний тому, який раніше був заблокований на голосуванні країн-членів ЄС.

Цифровий податок щороку буде поповнювати бюджет Франції сумою в 500 млн євро, розраховує влада. Багато місцевих компаній виступають проти, стверджуючи, що такі витрати надто великі для них.

Переговори щодо оподаткування транснаціональних корпорацій, в яких беруть участь 127 держав, тривають вже 7 років і не можуть завершитися через «дії США», які «блокують будь-які ініціативи», – заявив AFP неназваний «експерт з податкових питань».

Нагадаємо, наприкінці січня громадські активісти влаштували акцію перед офісом Google у Парижі, закликаючи компанію сплачувати справедливі податки у французький бюджет.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті