«Одна справа норма ГОСТу, а інша - ринковий рівень» – експерт про подешевшання російської нафти
Російські компанії продовжують втрачати доходи через інцидент з брудною нафтою в трубопроводі «Дружба», незважаючи на відновлення поставок

Російські компанії продовжують втрачати доходи через інцидент з брудною нафтою в трубопроводі «Дружба», незважаючи на відновлення поставок. Про це повідомляє РБК.
Йдеться про втрати при продажі нафти в порту Усть-Луга, де вміст хлорорганічних сполук повернувся в межі, які встановлені ГОСТ – не більше 10 ppm (з 1 липня цього року граничний рівень знизився до 6 ppm). За даними Argus, історично рівень хлорорганики в російської нафти на Усть-Лузі становив 1-2 ppm, а зараз доходить до 4 ppm.
«Але одна справа норма ГОСТу, а інша – рівень 1-1,5 ppm, до якого звик ринок. Багато заводів в Середземномор'ї принципово не беруть нафту з вмістом хлорорганики вище 1,5 ppm», – пояснив експерт Reuters Гліб Городянкін.
В результаті в травні знижка на формально чисту нафту в Усть-Лузі до цін в порту Приморськ склала від $0,85 до $3 за барель (1-4%), причому дві партії по 100 000 тонн були продані зі знижкою $7-10 на барель. Рівень хлорорганіки в цих двох партіях вже відповідав ГОСТу, але це не було ясно під час укладення контракту. З червня знижка становить від $0,1 до $0,3 за барель.
Нагадаємо: забруднення нафти Urals хлорорганікою було виявлено наприкінці квітня, що змусило Білорусь тимчасово обмежити експортні постачання нафтопродуктів із Росії.
23 квітня Білорусь зупинила експорт світлих нафтопродуктів в Україну, Польщу та країни Балтії. Експорт зупинено через постачання неякісної нафти з Росії.
Як повідомлялося, Польща також зупинила транзит забрудненої російської нафти нафтопроводом «Дружба».
ЗМІ також повідомили, що наприкінці квітня з порту Усть-Луги з брудною нафтою відплили щонайменше п'ять танкерів. За їхніми даними, забруднену сировину купили Equinor (Норвегія) , Vitol (Швейцарія-Нідерланди), Trafigura (Сінгапур), Glencore (Швейцарія) і Total (Франція).
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].