«Брудну» російську нафту могли експортувати п’ять зарубіжних компаній

«Брудну» російську нафту могли експортувати п’ять зарубіжних компаній

За даними трейдерів, неякісні нафтопродукти купили Equinor, Vitol, Trafigura, Glencore і Total

«Брудну» російську нафту могли експортувати п’ять зарубіжних компаній
фото pixabay.com

Забруднена російська нафта могла надійти в термінал у порту Усть-Луга, звідки її відвантажують на експорт. Про це повідомили великі трейдери, передає  «Агентство нафтогазової інформації».

За їхніми даними, з порту відплили як мінімум п'ять танкерів із неякісною нафтою. Нафтопродукти купили Equinor (Норвегія) , Vitol (Швейцарія-Нідерланди), Trafigura (Сінгапур), Glencore (Швейцарія) і Total (Франція).

ЗМІ повідомляють, що покупці російської сировини подали попередні претензії постачальникам, зазначивши, що можуть вимагати компенсації.

Нагадаємо: днями на різке погіршення якості російської нафти поскаржився «Білнафтохім». Прес-секретар концерну Марина Костюченко зазначила, що вміст хлорорганічних сполук у нафті Urals перевищує «в десятки разів граничні значення за стандартом». У зв’язку з цим  «Білнафтохім» тимчасово обмежив експортні поставки нафтопродуктів із Росії.

23 квітня Білорусь зупинила експорт світлих нафтопродуктів в Україну, Польщу та країни Балтії. Експорт зупинено через постачання неякісної нафти з Росії.

Як повідомлялося, Польща також зупинила транзит забрудненої російської нафти нафтопроводом «Дружба».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті