Україна увійшла в десятку країн за найбільшими обсягами сміття на одного жителя

Україна увійшла в десятку країн за найбільшими обсягами сміття на одного жителя

Очулює сміттєвий рейтинг Канада

Україна увійшла в десятку країн за найбільшими обсягами сміття на одного жителя
фото Shutterstock

Аналітики з агентства 24/7 Wall Street підрахували, які країни посідають перші місця в світ за обсягами сміття на кожного їх жителя, пише газета USA Today.

При складанні списку аналітики керувалися даними Світового банку, який створив базу даних What a Waste. У базі зазначено, скільки сміття накопичується в країні за рік. Аналітики підсумували обсяги сміття за різними типами, в тому числі сільськогосподарське, будівельне, промислове сміття і тверді міські відходи, а потім розділили на кількість жителів країни.

На першому місці в цьому антирейтингу опинилася Канада. За 2017 рік країна виробила 1,3 млрд тонн сміття, а на одного жителя припало приблизно 36 тонн. При цьому з'ясувалося, що основна маса сміття припадає на промислові відходи.

Друге місце в рейтингу зайняла Болгарія з показником 26,7 тонни сміття на людину. При населенні близько 7 млн жителів країна виробляє 190 млн тонн сміття на рік. Аналітики відзначили, що майже всі відходи (172 млн) належать до будівельних.

На третьому місці опинилися США, які при населенні 325 млн осіб продукують майже 8,5 млрд тонн сміття. При цьому на одну людину припадає близько 26 тонн відходів. США також стали найбільшим виробником твердих міських відходів – за 2017 рік їх набралося 258 млн тонн.

Далі в списку йдуть:

  • Естонія – 23,5 тонн сміття на людину;
  • Фінляндія – 16,6 тонн;
  • Вірменія – 16,3 тонн;
  • Швеція – 16,2 тонн;
  • Люксембург – 11,8 тонн;
  • Україна – 10,6 тонн;
  • Сербія – 8,9 тонн.

У Сербії більше двох третин з 62 млн тонн сміття належить до будівельного. Цей факт в 24/7 Wall Street зв'язали з сербським законом, за яким 70% будматеріалів повинні вироблятися в країні.

Нагадаємо, WWF дослідив, які країни викидають найбільше пластику в Середземне море.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті