Старим багатоквартирним будинкам подовжать життя завдяки програмі модернізації

Старим багатоквартирним будинкам подовжать життя завдяки програмі модернізації

Фонд енергоефективності буде співфінансувати від 20% до 50% на впровадження енергоефективності у багатоповерхівках

Старим багатоквартирним будинкам подовжать життя завдяки програмі модернізації
міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко
Фото УНІАН

Нова програма модернізації багатоквартирних житлових будинків, яка буде запущена в Україні, дозволить подовжити життя застарілого житлового фонду. Про це повідомив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Минулого тижня було підписано угоду між Фондом енергоефективності та Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC), яка дає старт фінансуванню програм енергоефективності в багатоквартирних житлових будинках, у яких створено ОСББ.

Діючі сьогодні «теплі кредити», що співфінансують лише оплату будівельних матеріалів, вікон, дверей, радіаторів і газових котлів, залишиться здебільшого працювати для приватного сектору.

«А щодо багатоповерхового сектора – нам треба рухатися до ефективної економії кожної вкладеної копійки. І це вже питання державної установи «Фонд енергоефективності», – зазначив Зубко і додав, що головними клієнтами цього фонду є саме  багатоповерхові будинки де створені ОСББ.

Саме вони перебувають під монопольним впливом теплопостачальних компаній і їм вкрай необхідно зменшувати своє енергоспоживання.

«Разом з нашими міжнародними партнерами Фондом енергоефективності затверджена грантова політика, яка передбачає  співфінансування від 20 до 50% на впровадження енергоефективних заходів у багатоповерхівках. Мінімально – це встановлення ІТП, максимально – це повна тепломодернізація будинку з заміною інженерних мереж», – розповів Зубко.

Такі заходи дозволять підвищити якість споживання, у тому числі можливість отримувати якісну температуру і послуги. Це також веде до збільшення вартості житла до 20-25%. 

На думку міністра, втілення таких заходів дозволить зменшити обсяги споживання газу  з 18 млрд куб. м до 9 млрд куб.м на рік.

Раніше повідомлялось, що Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ розробило законопроект, що вирішує проблему добудови житлових будинків у які було вкладено кошти фізичних осіб.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію