Мінрегіон розробило законопроект про добудову «недобудов»
Вкладники близько 120 «довгобудів» в Україні залишилися без коштів і без нового житла

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ розробило законопроект, що вирішує проблему добудови житлових будинків у які було вкладено кошти фізичних осіб. Про це, як повідомляє прес-служба Мінрегіону, повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе.
На сьогоднішній день розроблений Мінрегіоном спільно з «НДПІ містобудування» законопроект «Про захист прав фізичних осіб – вкладників у будівництво багатоквартирних житлових будинків» направлений на розгляд зацікавленими центральними органами виконавчої влади, після чого буде доопрацьований та переданий до Кабінету Міністрів.
За словами Парцхаладзе, даний документ було розроблено, адже «сьогодні в Україні відсутні будь-які законодавчі механізми добудови проблемних житлових об’єктів, які зводилися із залученням коштів фізичних осіб – вкладників. Як і відсутня будь-яка загальна інформація щодо цих проблемних об’єктів і людей, які вкладали кошти у їх будівництво».
Він зазначив, що згідно статистиці вкладники близько 120 «довгобудів» в Україні залишилися без коштів і без нового житла, а розроблений законопроект «має на меті врегулювати це питання і забезпечити дієвий механізм завершення будівництва тих житлових об’єктів, у яких люди вклали кошти, і які не були прийняті в експлуатацію у визначені строки».
У Мінрегіоні впевнені, що в разі ухвалення даного закону, буде запроваджено дієвий механізм, який здатний забезпечити завершення будівництва проблемних об’єктів в Україні шляхом впровадження на законодавчому рівні можливості звернення вкладників до органів місцевого самоврядування у разі порушення терміну прийняття в експлуатацію об’єкта більше ніж на 1 рік; можливості здійснення органами місцевого самоврядування повноважень щодо формування переліків проблемних об’єктів і вжиття заходів щодо їх добудови, а також організації зборів вкладників з метою прийняття відповідного рішення.
Також проектом закону передбачена можливості проведення конкурсу з вибору нового замовника, який завершуватиме добудову проблемного об’єкта, та вилучення цього об’єкта разом з земельною ділянкою для завершення добудови. Крім того передбачається створення економічних стимулів для завершення будівництва новими замовниками та можливих джерел фінансування добудови тощо.
Раніше Mind повідомляв, що Мінрегіонбуд спільно з Українським державним науково-дослідним інститутом проектування міст «Діпромісто» завершили розробку нового законопроекту щодо реконструкції застарілого житла. На думку авторів цього доменту, його ухвалення дозволить вирішити більшість проблемних питань та нарешті розпочати процес реконструкції кварталів застарілого житла на практиці.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].