Захворіло у світі
862,234 особи
Померло у світі
42,404 особи
Вилікувалось у світі
178,836 осіб
Захворіло в Україні
669 осіб
Померло в Україні
17 осіб
Вилікувалось в Україні
10 осіб
Суд зобов’язав Україну компенсувати понад $12 млн JKX Oil & Gas PLC

Суд зобов’язав Україну компенсувати понад $12 млн JKX Oil & Gas PLC

Збитки виникли через порушення Україною угоди з Великобританією про взаємний захист інвестиій

Суд зобов’язав Україну компенсувати понад $12 млн JKX Oil & Gas PLC
Фото Shutterstock

Київський апеляційний суд задовольнив клопотання британської компанії JKX Oil&Gas PLC про визнання та виконання в Україні арбітражного рішення Постійного третейського суду Лондона про стягнення збитків на суму понад $12 млн. Про це повідомляє прес-служба юридичної компанії «Ілляшев та партнери».

«5 липня 2019 року Київський апеляційний суд задовольнив клопотання британської компанії JKX Oil&Gas PLC про визнання та виконання в Україні арбітражного рішення Постійного третейського суду Лондона від 6 лютого 2017 року про стягнення збитків на суму понад $12 млн», – йдеться в повідомленні.

Збитки виникли в результаті порушення Україною зобов’язань за угодою між урядами України та Великобританії про сприяння і взаємний захист інвестицій, підписаною 10 лютого 1993 року.

На думку старшого партнера «Ілляшев та Партнери», що представляє інтереси заявника, Романа Марченка, «арбітражний суд бездоганно розібрався в ситуації і встановив порушення з боку держави під час нарахування рентної плати за видобуток нафти і газу, а також під час здійснення контролю капіталу і транспортування газу. Рішенням Київського апеляційного суду визнано і дозволено примусове виконання зазначеного арбітражного рішення».

В компанії нагадали, що  JKX Oil&Gas PLC займається розвідкою і видобутком нафти й газу в країнах Європи і Північної Америки. Акції компанії котуються на Лондонській фондовій біржі. Свою діяльність на території України компанія здійснює з 1994 року.

Нагадаємо, як писав Mind, Міністерство юстиції України звернулося до Високого суду Великобританії з проханням переглянути рішення лондонського арбітражу щодо суперечки з британською нафтогазовою компанією JKX Oil&Gas Plc.

Нагдаємо також, що близько двох років тому британська компанія JKX Oil&Gas, яка володіє Полтавською газонафтовою компанією, подала позов до Стокгольмського арбітражу, оскаржуючи різке підвищення ренти на видобуток газу. Компанія мала намір відсудити в України $180 млн, натомість відсудила $12 млн.

Найбільші акціонери JKX Oil&Gas ─ структури Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова (володіє 27,5% JKX, проте не контролює компанію), Олександра Жукова (володіє 11,45%). Крім того, російська Proxima Capital Group володіє 19,92% акцій JKX.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію