Захворіло у світі
20,643,028
Померло у світі
749,764
Вилікувалось у світі
12,846,169
Захворіло в Україні
86,140
Померло в Україні
1,992
Вилікувалось в Україні
46,216
Мінрегіон змінить ДБН для покращення умов перебування у лікарнях

Мінрегіон змінить ДБН для покращення умов перебування у лікарнях

У лікарнях буде покращено умови для перебування дорослих із дітьми, переглянуто місткість палат, змінено проектування приміщень для персоналу

Мінрегіон змінить ДБН для  покращення умов перебування у лікарнях
Фото: pixabay.com

Змінені державні будівельні норми (ДБН) щодо будівництва лікарень, які планує запровадили Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, передбачають покращити місткість лікарняних палат, краще забезпечення палат санітарними кімнатами умови перебування в лікарнях, покращене облаштування публічного простору лікарень. Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку та будівництва Лев Парцхаладзе.

Мінрегіонбуд оновлює державні будівельні норми щодо проектування закладів охорони здоров’я. Зокрема, пропонується змінити застарілі норми ДБН, щоб будівництво нових та реконструкція існуючих лікарень, клінік та поліклінік, медамбулаторій, лабораторій та інших медичних закладів відбувалися за сучасними європейськими стандартами та технологіями.

“Останні зміни в чинні будівельні норми щодо проектування медичних закладів вносилися ще 15 років тому. З того часу змінилися не тільки можливості, рішення та обладнання у медицині, а й взагалі принципи, як потрібно будувати і облаштовувати приміщення лікарень та інших медзакладів. Правила будівництва лікарень в Україні теж дуже потрібно змінювати і таким чином підвищувати якість медичних послуг для населення. Тому наразі оновлюємо ці важливі норми для того, щоб привести їх у відповідність з сучасними європейськими стандартами”, – зазначив Парцхаладзе.

Зокрема зміни до ДБН стосуватимуться місткості лікарняних палат – як звичайних, так і для батьків з дітьми або мам та новонароджених; комфорту в палатах та забезпеченості їх санітарними кімнатами;  спеціального обладнання для палат; інклюзивності медичних закладів;  проектування службових приміщень для персоналу; влаштування публічного простору лікарень: вимоги до проектування холів, рецепції, приймального відділення, кафе, аптеки, місць для дитячих візків, зони очікування; рекуперації та вентиляції  тощо.

Раніше Mind писав, що у Мінрегіоні планують зиніти ДБН для більш зручного проектування приміщень судів, 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті