Половина всіх кредитів, які Китай надає країнам, що розвиваються, «приховані»
Китай перетворився на найбільшого в світі кредитора – більшого за МВФ і Світовий банк

Китай за останнє десятиліття все частіше надає кредитування країн, що розвиваються. Однак до половини таких кредитів є «приховано», повідомляє CNBC, на яке посилаються vestifinance.ru.
Під «прихованими» кредитами розуміються такі запозичення, дані про яких не розкриваються і не реєструються офіційними установами, такими як МВФ, Світовий банк або міжурядова організація розвинених країн-кредиторів Паризький клуб.
У період з 2000 по 2017 рр. заборгованість інших країн перед Китаєм зросла в десять разів: з $500 млрд до більш ніж $5 трлн, або з 1% світового ВВП до більш ніж 5%, показало дослідження, проведене Кільським інститутом світової економіки в Німеччині.
«Це перетворило Китай на найбільшого офіційного кредитора, який значно випереджає МВФ або Світовий банк», – відзначають дослідники.
За оцінками дослідників, для 50 країн-боржників Китаю цей борг збільшився в середньому з менш ніж 1% їх ВВП в 2015 році до більш ніж 15% в 2017 році.
Проблема прихованого боргу особливо серйозна в таких країнах, як Венесуела, Іран і Зімбабве, йдеться в доповіді.
Китайська практика кредитування відрізняється від практики інших кредиторів, таких як Світовий банк. У той час як офіційні установи кредитують країни emerging markets за ставками нижче ринкових, Китай часто надає позики за ринковими ставками і на більш короткі терміни.
Крім того, майже всі закордонні кредити Китаю надаються через китайські державні підприємства, а одержувачами також, як правило, є державні підприємства, йдеться в доповіді.
«В результаті самі країни-боржники мають неповне уявлення про те, скільки вони запозичили в Китаю і на яких умовах», – відзначили дослідники.
Регіонами з найбільшою заборгованістю перед Китаєм є країни Центральної і Східної Азії, такі як Лаос і Камбоджа. За ними йдуть країни Латинської Америки. Згідно з доповіддю, борг Східної Європи менший, але обсяги кредитів, наданих Європі, збільшуються.
При цьому повідомляється, що темпи економічного зростання Китаю сповільнились до 6,2% у ІІ кварталі, що стало найслабшим показником країни за 27 останніх років.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].