Половина всіх кредитів, які Китай надає країнам, що розвиваються, «приховані»

Половина всіх кредитів, які Китай надає країнам, що розвиваються, «приховані»

Китай перетворився на найбільшого в світі кредитора – більшого за МВФ і Світовий банк

Половина всіх кредитів, які Китай надає країнам, що розвиваються, «приховані»
фото pixabay.com

Китай за останнє десятиліття все частіше надає кредитування країн, що розвиваються. Однак до половини таких кредитів є «приховано», повідомляє CNBC, на яке посилаються vestifinance.ru.

Під «прихованими» кредитами розуміються такі запозичення, дані про яких не розкриваються і не реєструються офіційними установами, такими як МВФ, Світовий банк або міжурядова організація розвинених країн-кредиторів Паризький клуб.

У період з 2000 по 2017 рр. заборгованість інших країн перед Китаєм зросла в десять разів: з $500 млрд до більш ніж $5 трлн, або з 1% світового ВВП до більш ніж 5%, показало дослідження, проведене Кільським інститутом світової економіки в Німеччині.

«Це перетворило Китай на найбільшого офіційного кредитора, який значно випереджає МВФ або Світовий банк», – відзначають дослідники.

За оцінками дослідників, для 50 країн-боржників Китаю цей борг збільшився в середньому з менш ніж 1% їх ВВП в 2015 році до більш ніж 15% в 2017 році.

Проблема прихованого боргу особливо серйозна в таких країнах, як Венесуела, Іран і Зімбабве, йдеться в доповіді.

Китайська практика кредитування відрізняється від практики інших кредиторів, таких як Світовий банк. У той час як офіційні установи кредитують країни emerging markets за ставками нижче ринкових, Китай часто надає позики за ринковими ставками і на більш короткі терміни.

Крім того, майже всі закордонні кредити Китаю надаються через китайські державні підприємства, а одержувачами також, як правило, є державні підприємства, йдеться в доповіді.

«В результаті самі країни-боржники мають неповне уявлення про те, скільки вони запозичили в Китаю і на яких умовах», – відзначили дослідники.

Регіонами з найбільшою заборгованістю перед Китаєм є країни Центральної і Східної Азії, такі як Лаос і Камбоджа. За ними йдуть країни Латинської Америки. Згідно з доповіддю, борг Східної Європи менший, але обсяги кредитів, наданих Європі, збільшуються.

При цьому повідомляється, що темпи економічного зростання Китаю сповільнились до 6,2% у ІІ кварталі, що стало найслабшим показником країни за 27 останніх років.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло