США повертають антидемпінгові мита на продукцію «Інтерпайпа» Пінчука

США повертають антидемпінгові мита на продукцію «Інтерпайпа» Пінчука

США скасували дію угоди з «Інтерпайпом» про відмову від мита в обмін на цінові зобов'язання

США повертають антидемпінгові мита на продукцію «Інтерпайпа» Пінчука
фото www.flickr.com/photos/broeckxsven

Міністерство торгівлі США скасувало підписану в липні 2014 року і пролонговану пізніше з групою «Інтерпайп» угоду про припинення антидемпінгового розслідування щодо труб в обмін на цінові зобов'язання за рівнем поставок даної продукції на територію країни. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Відповідно до публікації в Федеральному реєстрі США від 16 липня 2019 року, дія угоди припиняється. Департамент торгівлі США також видає наказ про введення мит на деякі види трубної продукції «Інтерпайпа» з 10 липня і скасовує адміністративний перегляд угоди.

При цьому наголошується, що 7 грудня 2018 року «Інтерпайп» запросив продовження прийнятої в 2014 році угоди ще на п'ять років, до 10 липня 2024 року. 18 грудня 2018 року Департамент торгівлі США запросив зацікавлені сторони прокоментувати запит «Інтерпайпу».

«19 лютого 2019 року американські компанії-заявники Maverick Tube корпорація United States Steel Corporation, Vallourec Star, LP, TMK IPSCO і Welded Tube USA Inc, представили коментарі, в яких містилося заперечення проти запиту Interpipe і просили Департамент торгівлі США дозволити розірвання Угоди відповідно з графіком і приступити до видання наказу (про антидемпінгові мита – ІФ) 10 липня 2019 року. Interpipe представила додаткові коментарі в підтримку свого запиту в той же день», – констатується в оголошенні.

Крім того, повідомляється, що 4 червня 2019 року була введена процедура п'ятирічного повторного перегляду угоди припиненого розслідування і прийнято рішення про припинення дії угоди. 10 липня 2009 року Мінторг США повідомив «Інтерпайп» про своє рішення не продовжувати Угоду відповідно до прохання самої компанії «Інтерпайп», яка розраховувала на припинення дії угоди після п'яти років його дії.

У відповідь на запит «Інтерпайпу» Мінторг США припинив дію угоди, відновивши припинене розслідування. При цьому наголошується, що в результаті розслідування було відзначено, що американським трубним компаніям завдається шкода через поставок імпортних труб.

Як повідомлялося, дана угода була підписано 10 липня 2014 за результатами антидемпінгового розслідування на три роки, Спочатку його термін закінчувався 10 липня 2017 року, проте її було продовжено ще на рік, потім ще на рік.

В рамках угоди «Інтерпайп» здійснював продаж нафтогазових труб за справедливими ринковими цінами – мінімальні ціни на таку продукцію погоджує Мінторг США. Таким чином, угода дозволяла уникнути демпінгу цін і припиняла дію мита в розмірі 7,47%, введеної за підсумками антидемпінгового розслідування проти ряду країн-імпортерів сталевих труб, в тому числі України.

Дане мито було встановлено як для підприємств групи «Інтерпайп» – Interpipe Europe S.A., «Інтерпайп-Україна», «Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод (НТЗ)» і «Інтерпайп Ніко-Тьюб», так і для всіх інших українських підприємств.

«Інтерпайп» – українська промислова компанія, виробник сталевих труб і залізничних коліс. Продукція компанії постачається більш ніж в 80 країн світу через мережу торгових офісів, розміщених на ключових ринках СНД, Близького Сходу, Північної Америки та Європи. У 2018 році «Інтерпайп» реалізував 857 000 тонн готової продукції, в тому числі – 189 000 тонн залізничної продукції. Продажі залізничних продуктів здійснюються під брендом KLW.

В «Інтерпайпі» працюють 12 000 співробітників. У 2018 році компанія перерахувала до бюджетів усіх рівнів 2,17 млрд грн.

У структурі компанії п'ять промислових активів: «Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод (НТЗ)», «Інтерпайп Новомосковський трубний завод (НМТЗ)», «Інтерпайп Ніко-Тьюб», «Дніпропетровський Втормет» і електросталеплавильний комплекс «Дніпросталь» під брендом «Інтерпайп Сталь».

Кінцевим власником Interpipe Limited є український бізнесмен Віктор Пінчук і члени його сім'ї.

Нагадаємо: в квітні цього року українська промислова компанія «Інтерпайп»  оголосила про наміри у другому півріччі 2019 року почати продажі чорнових залізничних вісей на український ринок і ринок країн СНД із початковими обсягами в 5000 штук. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті