Захворіло у світі
94,529,174
Померло у світі
2,022,854
Вилікувалось у світі
52,039,269
Захворіло в Україні
1,160,682
Померло в Україні
20,802
Вилікувалось в Україні
865,960
ЧАЕС відновила роботу заводу з переробки РАВ

ЧАЕС відновила роботу заводу з переробки РАВ

Проектна потужність заводу з переробки рідких РАВ - не менше 2 500 куб. м необроблених відходів на рік

ЧАЕС відновила роботу заводу з переробки РАВ
Фото: pixabay.com

ДСП «Чорнобильська АЕС» 8 липня цього року відновило промислову експлуатацію заводу з переробки рідких радіоактивних відходів (РАВ). Про це повідомляє прес-служба підприємства.

Промислову експлуатацію промислову експлуатацію заводу з переробки рідких радіоактивних відходів (ЗПРРВ) було відновлено 8 липня. За тиждень роботи у даному режимі на заводі підготовлено 34 упаковки готового продукту. 

Після 28 діб витримки упаковки з РАВ будуть вивезені на захоронення до спеціально облаштованого приповерхневого сховища твердих радіоактивних відходів.

Початок виробництва готового продукту став можливим після того, як ЗПРРВ отримав цемент потрібної марки, виготовлений українським підприємством «Дніпроцемент». Він пройшов попередні випробування і повністю задовольняє необхідні технологічні умови.

4 липня першу партію цементу у 50 тонн було доставлено на промисловий майданчик ЧАЕС. Партія пройшла вхідний контроль і вже 8 липня на ЗПРРВ було запущено технологічну лінію та розпочато іммобілізацію кубового залишку.

«Як зазначив заступник директора технічного з поводження з РАВ Олександр Скомарохов, до початку іммобілізації було підготовлено програму підтримки кваліфікації, щоб мінімізувати можливі помилки персоналу і перевірити працездатність всього обладнання заводу. За його словами, тиждень роботи у режимі дослідно-промислової експлуатації довів – і техніка, і персонал працюють добре», – йдеться у повідомленні.

Протягом першого півріччя промислової експлуатації ЗПРРВ планується освоєння проектної потужності в обсязі до 10 упаковок з РАВ на добу.

Згідно з Окремим дозволом ДІЯРУ, виданим на експлуатацію ЗПРРВ, умовою початку роботи заводу мало стати отримання сертифікату Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ), який підтверджує закінчення будівництва об'єкту.

У зв'язку зі введенням у 2014 році нових будівельних норм та правил, отримання сертифіката відтермінувалося до проведення реконструкції заводу згідно з новими вимогами. Згідно з корегуючим проектом, на ЗПРРВ було втілено заходи з підвищення протипожежної безпеки, захисту від блискавок, утеплення. Додатково на заводі встановлено автономні електрокотли та парогенератор, що дозволить проводити упарювання РАВ і врешті зменшити їх кількість за рахунок підвищення у них солевмісту.

Усі основні роботи, визначені у коректувальному проекті, були виконані, і 20 березня 2018 року Чорнобильська АЕС отримала сертифікат ДАБІ.

До 2018 року на ЗПРРВ було виготовлено 63 упаковки РАВ. Проте, внаслідок необхідності вдосконалення рецептури цементної матриці, роботи були тимчасово зупинені.

Протягом 2018-2019 років відбувався пошук лужного цементу, необхідного для виконання технологічного процесу.

Сертифікат був отриманий в березні 2018 року, і ЧАЕС зайнялася пошуком цементу необхідної марки, який повинен був пройти попередні випробування для виконання технологічного процесу.

В ЧАЕС відзначають, що за тиждень роботи на заводі підготовлено 34 упаковки готового продукту, тоді як до відновлення його експлуатації було виготовлено всього 63. Протягом першого півріччя промислової експлуатації заводу планується освоєння проектної потужності в обсязі до 10 упаковок з РАВ на добу.

Проектна потужність заводу з переробки рідких РАВ – не менше 2 500 куб. м. необроблених відходів на рік.

Нагадаємо: 10 липня було пущено в експлуатацію Новий безпечний конфайнтмент (НБК), що повинен покриває собою старе «Укриття» на Чорнобильській АЕС. На реалізацію проекту було зібрано 1,5 млрд євро.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті