РФ звинувачує Данію в порушенні принципів міжнародного морського права через «Північний потік – 2»
Москва сподівається, що новий уряд Данії «відмовиться від конфронтаційного курсу»

У Москві розцінюють затягування Данією розгляду заявок Nord Stream 2 AG як порушення принципів міжнародного морського права. Про це заявив глава МЗС РФ Сергій Лавров, передає «Інтерфакс».
«З жалем змушені констатувати, що Данія посіла політизовану позицію і зволікає з видачею дозволу на прокладку трубопроводу в своїй винятковій економічній зоні. Вважаємо, що затягування розгляду поданих оператором проекту заявок йде врозріз з принципами міжнародного морського права, які дозволяють споруджувати об'єкти енергетичної інфраструктури в морських акваторіях «, – сказав він.
Він зазначив, що претензій щодо експлуатації першої нитки «Північного потоку», уздовж якої спочатку планувалося прокласти маршрут «Північного потоку – 2», « у жодної країни, включаючи Данію, не виникло».
«Цей проект підтримують провідні європейські енергетичні компанії, які навряд чи можна запідозрити в якихось антиєвропейських намірах. Сподіваємося, що сформований за результатами парламентських виборів уряд Данії відмовиться від конфронтаційного курсу і прийме правильні рішення», – додав міністр.
Нагадаємо: Данія – єдина з п'яти країн регіону, яка поки що не надала дозвіл на прокладку «Північного потоку – 2» у своїй винятковій економічній зоні в Балтійському морі. Раніше глава австрійської OMV Райнер Зеле припустив, що такий дозвіл буде отримано.
Про те, чому будівництво газопроводу ризикує затягнутись не лише на кілька місяців, а й років, протягом яких українська газотранспортна система залишатиметься затребуваною для експортних поставок «Газпрому» до Європи, можна дізнатися з матеріалу Mind «Клин клином: як Данія та Польща посунули «Північний потік – 2».
У червні, як повідомлялось, Компанія-оператор Nord Stream 2 AG відкликала свою заявку на прокладку газопроводу «Північний потік – 2» через територіальні води Данії. Йдеться про основний маршрут газопроводу, який повинен був пройти південніше острова Борнхольм, що належить Данії. Як вказується в повідомленні, у компанії є ще два альтернативних маршрути, які повинні пройти на північний захід від і на південний схід від острова, відповідно. Пропоновані маршрути проходять поза територією Данії і можуть бути відхилені тільки з екологічних міркувань або можливих обмежень для судноплавства.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].