Захворіло у світі
177,419,783
Померло у світі
3,838,670
Вилікувалось у світі
161,868,524
Захворіло в Україні
2,226,037
Померло в Україні
51,847
Вилікувалось в Україні
2,140,978
РФ звинувачує Данію в порушенні принципів міжнародного морського права через «Північний потік – 2»

РФ звинувачує Данію в порушенні принципів міжнародного морського права через «Північний потік – 2»

Москва сподівається, що новий уряд Данії «відмовиться від конфронтаційного курсу»

РФ звинувачує Данію в порушенні принципів міжнародного морського права через «Північний потік – 2»
фото www.nord-stream2.com

У Москві розцінюють затягування Данією розгляду заявок Nord Stream 2 AG як порушення принципів міжнародного морського права. Про це заявив глава МЗС РФ Сергій Лавров, передає «Інтерфакс».

«З жалем змушені констатувати, що Данія посіла політизовану позицію і зволікає з видачею дозволу на прокладку трубопроводу в своїй винятковій економічній зоні. Вважаємо, що затягування розгляду поданих оператором проекту заявок йде врозріз з принципами міжнародного морського права, які дозволяють споруджувати об'єкти енергетичної інфраструктури в морських акваторіях «, – сказав він.

Він зазначив, що претензій щодо експлуатації першої нитки «Північного потоку», уздовж якої спочатку планувалося прокласти маршрут «Північного потоку – 2», « у жодної країни, включаючи Данію, не виникло».

«Цей проект підтримують провідні європейські енергетичні компанії, які навряд чи можна запідозрити в якихось антиєвропейських намірах. Сподіваємося, що сформований за результатами парламентських виборів уряд Данії відмовиться від конфронтаційного курсу і прийме правильні рішення», – додав міністр.

Нагадаємо: Данія – єдина з п'яти країн регіону, яка поки що не надала дозвіл на прокладку «Північного потоку – 2» у своїй винятковій економічній зоні в Балтійському морі. Раніше глава австрійської OMV Райнер Зеле припустив, що такий дозвіл буде отримано.

Про те, чому будівництво газопроводу ризикує затягнутись не лише на кілька місяців, а й років, протягом яких українська газотранспортна система залишатиметься затребуваною для експортних поставок «Газпрому» до Європи, можна дізнатися з матеріалу Mind «Клин клином: як Данія та Польща посунули «Північний потік – 2».

У червні, як повідомлялось, Компанія-оператор Nord Stream 2 AG відкликала свою заявку на прокладку газопроводу «Північний потік – 2» через територіальні води Данії. Йдеться про основний маршрут газопроводу, який повинен був пройти південніше острова Борнхольм, що належить Данії. Як вказується в повідомленні, у компанії є ще два альтернативних маршрути, які повинні пройти на північний захід від і на південний схід від острова, відповідно.  Пропоновані маршрути проходять поза територією Данії і можуть бути відхилені тільки з екологічних міркувань або можливих обмежень для судноплавства.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті