Захворіло у світі
141,372,323
Померло у світі
3,025,557
Вилікувалось у світі
120,068,828
Захворіло в Україні
1,946,510
Померло в Україні
39,786
Вилікувалось в Україні
1,482,079
НБУ спростив вимоги для початку діяльності з обробки та зберігання готівки

НБУ спростив вимоги для початку діяльності з обробки та зберігання готівки

Крім того, Нацбанк уточнив процедуру видачі ліцензії на інкасацію

НБУ спростив вимоги для початку діяльності з обробки та зберігання готівки
Фото: pixabay.com

Національний банк України (НБУ) уточнив окремі питання порядку видачі юридичним особам ліцензії на надання банкам послуг з інкасації та спростив вимоги, необхідні для початку діяльності з оброблення та зберігання готівки. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Було зменшено строки оренди приміщень (з п'яти до трьох років) та касових вузлів (з п'яти до двох років) для оброблення та зберігання готівки та зменшено з п'яти до двох років строків оренди касової техніки для оброблення та зберігання готівки

Крім того, Нацбанк уточнив перелік документів, що подаються юридичною особою для підтвердження повноважень керівників.

Відтепер компанії потрібно буде надати свою фінансову звітність за встановленою формою, висновок аудитора про підтвердження достовірності та повноти фінансової звітності, джерел формування власного капіталу юридичної особи та достатності її фінансового стану для здійснення діяльності з оброблення та зберігання готівки.

Також, регулятор встановив перелік порушень, за яких Національний банк скасовує погодження юридичній особі на здійснення операцій з оброблення та зберігання готівки, визначив порядок скасування та поновлення Національним банком погодження юридичній особі на здійснення операцій з оброблення та зберігання готівки.

Усі ці зміни регулятор вніс, врахувавши звернення бізнес-спільноти, ринкову ситуацію та практику, а також з метою конкурентного розвитку ринку інкасації, оброблення та зберігання готівки.

Відповідні норми містить постанова Правління Національного банку України від 08 липня 2019 року № 89 «Про затвердження Змін до Положення про порядок видачі юридичним особам ліцензії на надання банкам послуг з інкасації», що набирає чинності з 18 липня 2019 року.

Нагадаємо: НБУ розмістив опитування українських компаній стосовно їх очікувань та оцінки щодо економічного зростання в Україні та розвитку власного бізнесу. Підприємці очікують поліпшення фінансово-економічного стану своїх підприємств, завдяки зростанню виробництва та обсягів продажу продукції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті