МКМТ розпочала антидемпінгові розслідування щодо низки імпортних товарів

МКМТ розпочала антидемпінгові розслідування щодо низки імпортних товарів

Мінекономрозвитку отримало ряд скарг на деякі товари з Росії, Білорусі та Китаю

МКМТ розпочала антидемпінгові розслідування щодо низки імпортних товарів
Фото: pixabay.com

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) 17 липня ухвалила рішення про початок антидемпінгових розслідувань та перегляду антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну низки товарів походженням з Росії, Білорусі та Китаю. Про це повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку та торгівлі (МЕРТ).

Мінекономрозвитку 5 липня 2019 року отримало скаргу від одного із українських підприємств про порушення та проведення антидемпінгового розслідування щодо імпорту в Україну сірників походженням з Білорусі та Росії. 

Проведене Мінекономрозвитку дослідження показало, що в період 2016-2018 років обсяг імпорту товару з Росії та Білорусі зріс в абсолютних показниках на 1,19%, частка такого імпорту відносно споживання в Україні зросла на 9,41%, а відносно виробництва – на 3,42%. Загальна вартість імпорту з цих країн у 2018 році – більше  $3 млн. Рівень демпінгової маржі для Росії – 65,4%, для Білорусі – 22,5%.

Враховуючи це, МКМТ вирішила розпочати антидемпінгове розслідування щодо імпорту сірників із Білорусі та Росії в Україну 

Мінекономрозвитку 15 травня 2019 року отримало скаргу стосовно захисту від демпінгового імпорту автомобільних колісних дисків з алюмінію походженням з Китаю та Росії.

Згідно з дослідженням з IV кварталу 2015 року по III квартал 2018 року відбулося зростання імпорту товару з КНР та РФ, зокрема, обсяг імпорту товару походженням з КНР в абсолютних показниках зріс на 175,6%, відносно споживання зріс 28,1%, відносно виробництва зріс на 240,3%. Водночас, обсяг імпорту товару походженням з РФ в абсолютних показниках зріс на 16,9%, відносно виробництва зріс на 44,3%, відносно споживання скоротився на 45,7%. Загальна вартість імпорту з КНР та РФ у 2018 році становила майже $7 млн.

Рівень демпінгової маржі для Китаю – 40,65%, для РФ – 23,42%.

Комісія вирішила розпочати та провести антидемпінгове розслідування щодо імпорту автомобільних колісних дисків з алюмінію в Україну з Китаю та Росії. 

Також, 14 червня 2019 року Мінекономрозвитку отримало скаргу про порушення та проведення перегляду дії антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну тросів та канатів, виготовлених з чорних металів походженням з Китаю. 

Дослідження Мінекономрозвитку вказало, що у разі припинення дії заходів існує ймовірність продовження демпінгу, що завдає шкоди національному товаровиробникові. Враховуючи це, МКМТ розпочало перегляд антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну тросів і канатів, виготовлених з чорних металів без електричної ізоляції походженням з Китаю у зв'язку із закінченням строку їх застосування. 

Нагадаємо: 27 червня Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі вирішила застосувати антидемпінгові заходи щодо імпорту в Україну товарів походженням з Російської Федерації та Китаю строком на 5 років задля захисту українських виробників плоского прокату. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло