Уряд запровадив спецмито на імпорт дизпалива та скрапленого газу з РФ

Уряд запровадив спецмито на імпорт дизпалива та скрапленого газу з РФ

Маржа трейдера буде приведена до звичайних ринкових рівнів, роздрібні ціни на АЗС не зміняться

Уряд запровадив спецмито на імпорт дизпалива та скрапленого газу з РФ
Фото Shutterstock

У відповідь на розширення російських економічних санкцій Кабінет міністрів ухвалив постанову, якою ввів спеціальне мито на імпорт із Російської Федерації дизельного палива та скрапленого газу. Про це на своїй сторінці у Facebook написав представник президента в Кабінеті міністрів Андрій Герус.

«Вчора Кабінет міністрів прийняв Постанову, якою ввів спеціальне мито на імпорт із Російської Федерації дизельного палива (трубопровідним транспортом) та скрапленого газу. Таке спільне рішення президента та уряду прийнято у відповідь на розширення російських економічних санкцій», – зокрема написав Герус.

Згідно відповідного рішення, спеціальне мито на дизельне паливо, що поставляється трубопровідним транспортом буде складати 3,75% з 1 серпня 2019р та 4,0% з 1 жовтня 2019 року, а спеціальне мито на поставки скрапленого газу складатиме 1,75% з 1 серпня та 3,0% з 1 жовтня.

«Таким чином мито зніме понадринкову маржу трейдера-імпортера, яка виникала по причині логістики (дизельпровід) та інших факторів. Якщо типова ринкова маржа у крупному гурті складає 10-12 дол./т, то на поставках трубопровідним транспортом така маржа складала $35-40/тонна», – пише представник президента в уряді.

Завдяки ухваленому рішенню маржа трейдера буде приведена до звичайних ринкових рівнів і відповідне рішення ніяк не вплине на роздрібні ціни на АЗС, водночас усі трейдери будуть у рівних умовах.

«Підвищувати ціни у одного окремого імпортера можливості не буде, бо відразу буде іти конкурентне заміщення ресурсу із альтернативних джерел: Білорусь, країни ЄС (Литва, Польща), поставки морем тощо. Таке рішення це щось схоже на windfall tax».

Крім того це дозволить додатково наповнити бюджет приблизно 2 млрд грн на рік.

«На мою думку, ці кошти необхідно спрямувати на розширення програми субсидій для малозабезпечених верств населення. Станом на січень 2018 року 6,9 млн домогосподарств користувалися субсидіями. Проте у силу різних рішень/подій станом на січень 2019 року кількість субсидіантів була зменшена аж до 3,6 млн домогосподарств. Це вилилося у зниження платіжної дисципліни, збільшення боргів за житлово-комунальні послуги», – повідомив він.

Він зазначв, що мінімум 1-1,5 млн незабезпечених домогосподарств обґрунтовано мають право на субсидії, тому «ми зараз розробляємо відповідні зміни до правил отримання субсидій».

Також Герус відзначив, що на ринку нафтопродуктів сьогодні спостерігається профіцит ресурсу, є підстави для ще певного зниження роздрібних цін».

Нагадаємо: 18 квітня Росія ввела санкції щодо України, що передбачають обмеження на поставку нафтопродуктів. За рішенням уряду РФ, вивезення ЗВГ і ДТ з Росії в Україну можливий тільки при наявності спеціального дозволу Мінекономрозвитку РФ. При цьому обсяг дозволеного експорту коригується російським міністерством щомісяця.

Санкції вступили в силу з 1 червня. В кінці травня стало відомо, що червнева квота на ЗВГ для України була знижена на 40%, в порівнянні з обсягом поставок в травні. «Роснєфть» отримала дозвіл на експорт 20 000 тонн замість 43 000 тонн, а «Лукойл» – 12 000 тонн. За підсумками 20 днів червня, в Україну, за оперативними даними, надійшло близько 20 000 тонн ЗВГ від «Роснєфті »і 8 000 тонн від «Лукойла».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію