Зеленський звільнив одразу 11 послів

Зеленський звільнив одразу 11 послів

Звільнені посли України в США, Кіпрі, Туркменістані, Ватикані, Мальті, Йорданії, кількох державах Африки і Латинської Америки

Зеленський звільнив одразу 11 послів
Фото: УНІАН

Президент України Володимир Зеленський звільнив одразу 11 послів. Про це сказано в низці указів від 19 липня 2019 року, опублікованих на сайті глави держави.

Повернутися до Києва доведеться послам України в США, Кіпрі, Туркменістані, Вірменії, В'єтнамі, Ватикані, Мальті, Йорданії, кількох африканських та латиноамериканських державах.

Представники Зеленського пояснили таке рішення президента тим, що більшість зі звільнених послів перебували на посаді значно більший термін, ніж це передбачено традиційним терміном ротацій. 

«У зв'язку з новим етапом в політичному житті України після виборів Зеленський хоче поміняти послів, в першу чергу, в країнах Великої сімки. Але проблема в тому, що поки немає кандидатур їм на заміну. ​​Тому в нинішньому списку країн Великої сімки немає, крім США», – повідомили у Зеленського.

За інформацією LB.ua, список ініціював заступник голови ОПУ Вадим Пристайко. 

Додамо, що серед звільнених – посол України в Аргентині Юрій Дюдін (призначений у вересні 2013 року), посол у В'єтнамі і за сумісництвом в Камбоджі – Олексій Шовкопляс (призначений у червні 2010 року), в Йорданії – Сергій Пасько (призначений у липні 2010 року), у Вірменії – Петро Литвин (призначений у червні 2018 року), Кіпрі – Борис Гуменюк (призначений у лютому 2012 року), в ПАР – Тарас Кузьмич (призначений у грудні 2018 року), США – Валерій Чалий (призначений у липні 2015 року).

Посол України при Святому Престолі Тетяна Іжевська працює найдовше – з березня 2007 року.

Нагадаємо: звільнений з посади Валерій Чалий до призначення в Вашингтон працював заступником голови АП з міжнародних питань за часів президентства Петра Порошенка.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті