Вчені Євросоюзу розробляють нову навігацію для незрячих людей

Вчені Євросоюзу розробляють нову навігацію для незрячих людей

В проекті беруть участь дослідники з 5 країн

Вчені Євросоюзу розробляють нову навігацію для незрячих людей
скрін-шот Euronews

Вчені в рамках проекту Sound of Vision, який патронується ЄС,  завдяки новій навігаційній технології зможуть розширити самостійність людей зі слаким зором, передає Euronews.

Нова технологія трансформує візуальні об'єкти в звуки і вібрації. Перевірка пристрою проходить на базі університету Бухареста.

Проект, патронований Євросоюзом, стартував у 2015 за участю дослідників з 5 країн. В даний час вчені вдосконалюють систему в надії вивести її на ринок через 2 роки.

«Система включає в себе кілька тривимірних камер, які безперервно сканують навколишнє середовище – дуже швидко, 20 разів на секунду. Потім ми обробляємо цю інформацію за допомогою візуальних комп'ютерних алгоритмів. Кожен об'єкт, таким чином, розщеплюється на складові, користувач отримує звукову прив'язку, що генерується комп'ютером. Людина в прямому сенсі чує об'єкти через вібрації на поясі», – пояснює професор Алін Молдовену, який проводить корекцію навігатора.

Незрячі будуть чути тривимірні звуки і мати тактильний зворотний зв'язок з пристроєм на поясі. Інтенсивність звуків змінюється залежно від відстані до об'єкта.

Новий додаток дозволяє незрячим не тільки розпізнавати матеріальний світ навколо, а й читати знаки.

«Користувач просто натискає на кнопку, система шукає покажчики, тексти, задає людині напрямок... Він повертається і чує відтворення написаного: аптека, супермаркет або станція метро», – розповідає професор Молдовану.

Система ідентифікує найбільш важливі об'єкти на шляху слабозорих – сходи, двері, стіни і т.п. Кожна зміна в навколишньому середовищі негайно розпізнається пристроєм. Користувачі також можуть налаштувати деякі персональні функції, оптимізувати його під себе.

«Сліпі можуть розпізнавати тільки те, до чого торкається тростина, все, що на метр далі або над їх головою, їм вже недоступно. Наш прототип Sound of Vision розширює їх поле взаємодії з об'єктами», – зазначає інженер Рунар Уннпорссон.

Нагадаємо, Ілон Маск представив технологію Neuralink для підключення мозку до комп'ютера.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті