МЕА готове діяти для підтримки пропозиції на світовому ринку нафти

МЕА готове діяти для підтримки пропозиції на світовому ринку нафти

З огляду на останні події в Ормузькій протоці ціни на нафту виросли через побоювання щодо перебоїв в поставках на Близькому Сході

МЕА готове діяти для підтримки пропозиції на світовому ринку нафти
фото www.flickr.com/photos/chungsp

Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) повідомило в понеділок, що уважно стежить за розвитком подій в Ормузькій протоці і готове діяти в разі необхідності підтримки пропозиції на світовому ринку нафти. Про це повідомляє Reuters.

За словами МЕА, усі мають дотримуватись права на вільний перетин протоки, оскільки вона має вирішальне значення для світової економіки.

Ціни на нафту виросли в понеділок через побоювання, що захоплення Іраном британського танкера минулого тижня може привести до перебоїв в поставках на Близькому Сході.

«Споживачі можуть бути впевнені, що наразі ринок нафти добре забезпечений, а видобуток сировини в першій половині 2019 року перевищив попит, що призвело до збільшення світових запасів на 900 000 барелів на добу», – йдеться в повідомленні МЕА.

Ормузька протоку є найважливішим морським шляхом для глобальної торгівлі енергоресурсами. Через протоку щодня проходить близько 20 млн барелів нафти, що становить близько 20% світової пропозиції.

Нагадаємо: днями Міжнародне енергетичне агентство знизило прогноз попиту на нафту на 2019 рік через сповільнення світової економіки на тлі торгової війни між США та КНР. Утім в агентстві прогнозують, що різкого стрибку цін на нафту не буде.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті