Суд дозволив Ощадбанку стягнути $1,1 млрд з РФ за кримські активи
Київський апеляційний суд задовольнив заяву Ощадбанку та надав дозвіл на виконання рішення Міжнародного комерційного арбітражу

17 липня цього року, Київський апеляційний суд задовольнив заяву Ощадбанку та надав дозвіл на виконання рішення Міжнародного комерційного арбітражу щодо стягнення $1,1 млрд з РФ (в особі Мін’юсту РФ) як компенсації за експропріацію активів Ощадбанку в Криму. Про це повідомляє Finbalance.
Суд видав виконавчі листи про стягнення з РФ не лише вказаної суми, але й процентів, що нараховуються з березня 2014 року (коли Росія анексувала український Крим) до періоду повної виплати Росією заборгованості (за піврічною ставкою ЛІБОР в доларах США плюс 2% із щорічною капіталізацією).
У травні Ощадбанк заявляв, що згідно із рішенням Міжнародного арбітражного трибуналу, Росія зобов’язана сплатити компенсацію і нараховані до дати винесення рішення проценти у розмірі близько $1,3 млрд, а також проценти, нараховані після винесення арбітражного рішення, які станом на 11 травня цього року становили $16 млн.
Мін'юст РФ тоді не визнав це рішення і зазначив, що не компенсуватиме збитки Банку, оскільки арбітраж нібито не мав юрисдикції на розгляд позову.
Зазначене рішення було винесене на підставі Угоди між урядом РФ та Кабміном про заохочення та взаємний захист інвестицій від 27 листопада 1998 року.
Ощадбанк констатував, що рішення арбітражу в спорі між Ощадбанком та Росією може бути примусово виконано у 154 державах, зокрема, за рахунок держвласності Росії, яке використовується з комерційною метою та відповідно не має спеціального імунітету; через «заміну кредитора» (у відносинах з іноземними контрагентами, де Росія виступає кредитором); за рахунок власності держкомпаній РФ (як зауважувалося, реалізація такого підходу можлива в Великобританії, США, Канаді, Франції, Швеції та ряді інших країн).
Також український держбанк уточнював, що Російська Федерація може ініціювати процедуру скасування винесеного арбітражного рішення, однак відповідна процедура є досить тривалою та складною.
В кінці січня цього року, Верховний суд України дозволив заарештовувати російські активи за Крим.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].