Верховний суд України дозволив заарештовувати російські активи за Крим

Верховний суд України дозволив заарештовувати російські активи за Крим

Відповідну постанову суд виніс 25 січня, його повний текст буде складено 1 лютого

Верховний суд України дозволив заарештовувати російські активи за Крим
Екс-акціонер ПриватБанку Ігор Коломойський
Фото: УНІАН

Верховний Суд дозволив виконання на території України рішення Арбітражного суду Гааги за позовом ряду пов'язаних з колишніми акціонерами «Приватбанку» компаній до Росії про компенсацію за захоплене в окупованому Криму майно. Про це з посиланням на дані суду пише Бізнес Цензор.

Відповідну постанову суд виніс 25 січня, його повний текст буде складено 1 лютого.

В липні 2018 віку 18 юридичних осіб та одна фізична особа звернулися до Апеляційного суду Києва з заявою про визнання та надання дозволу на виконання рішення Арбітражного суду (Гаага, Королівство Нідерландів) 2 травня 2018 року по справі про стягнення сум з боржника – Російської Федерації в особі міністерства юстиції РФ в якості компенсації за відповідне нерухоме майно. Заявник стверджував, що на території України є майно боржника.

Цим рішенням Арбітражний суд визнав, що відповідач незаконно експропріював майно позивачів в Автономній Республіці Крим. У зв'язку з цим позивачам було присуджено відшкодування в якості компенсації за їх відповідні об'єкти нерухомості, а також частини витрат позивачів і відсотків на всі суми, які були їм присуджені.

У серпні 2018 року заявники подали в Апеляційний суд Києва заяву про забезпечення позову, в якому, зокрема, просили накласти арешт на прості іменні акції ПАТ «Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк», АТ «Ощадбанк» і АТ «ВТБ банк», кінцевими бенефіціарами яких є боржник – РФ, а також будь-які дії, спрямовані на відчуження майна.

Постановою від 5 вересня 2018 року Апеляційний суд Києва задовольнив заяву про забезпечення позову, а постановою від 25 вересня 2018 року – заява про визнання та надання дозволу на виконання рішення Арбітражного суду Гааги.

Верховний Суд в складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду, діючи як суд апеляційної інстанції розглянув апеляційні скарги на зазначені рішення у відкритому судовому засіданні.

«За результатами розгляду постанови Верховного Суду від 25 січня проголошено вступну та резолютивну частини: апеляційні скарги на рішення Апеляційного суду Києва від 25 вересня 2018 року залишено без задоволення, а вказану постанову Апеляційного суду від 25 вересня 2018 року залишено без без змін», – сказано в повідомленні.

У той же час апеляційні скарги на рішення Апеляційного суду Києва від 5 вересня 2018 роки (про забезпечення позову) задоволені частково, а постанову Апеляційного суду Києва від 5 вересня 2018 року змінено. Заява про забезпечення позову задоволено частково.

Раніше, Коломойський домігся виконання рішення Гаазького арбітражу про стягнення з РФ $140 млн за активи в Криму.

Нагадаємо, ухвалою суду від 5 вересня минулого року, ВТБ, Промінвестбанку та СберБанку було заборонено здійснювати ліквідацію або реорганізацію юридичної особи, здійснювати будь-які дії, спрямовані на відчуження належного банкам рухомого і нерухомого майна, в тому числі, за договорами купівлі-продажу, обміну, дарування і т. д.

Однак це визначення було оскаржене у Верховному Суді (ВСУ) 14 вересня, а 18 вересня ВСУ відмовився задовольнити клопотання про зупинення дії ухвали Апеляційного суду Києва від 5 вересня.

Позивачі стверджували, що РФ порушила свої зобов'язання шляхом прийняття з серпня 2014 року заходів, які перешкоджали їх інвестиціям в що знаходяться в Криму об'єкти нерухомості і в кінцевому рахунку привели до експропріації цих інвестицій. Серед позивачів, зокрема, компанії «Аеробуд», «Крим Девелопмент», «Нива-тур», «УБК-Інвест», «Едельвейс-2000», ПП «Планета», «Пріватофіс», «Приватленд», «Дан-Панорама», «Санаторій Енергетик» , КУА «Фінансовий капітал» і КУА «Фінансовий вектор».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію