Захворіло у світі
112,590,567
Померло у світі
2,498,273
Вилікувалось у світі
63,535,290
Захворіло в Україні
1,325,841
Померло в Україні
25,596
Вилікувалось в Україні
1,159,311
Верховний суд України дозволив заарештовувати російські активи за Крим

Верховний суд України дозволив заарештовувати російські активи за Крим

Відповідну постанову суд виніс 25 січня, його повний текст буде складено 1 лютого

Верховний суд України дозволив заарештовувати російські активи за Крим
Екс-акціонер ПриватБанку Ігор Коломойський
Фото: УНІАН

Верховний Суд дозволив виконання на території України рішення Арбітражного суду Гааги за позовом ряду пов'язаних з колишніми акціонерами «Приватбанку» компаній до Росії про компенсацію за захоплене в окупованому Криму майно. Про це з посиланням на дані суду пише Бізнес Цензор.

Відповідну постанову суд виніс 25 січня, його повний текст буде складено 1 лютого.

В липні 2018 віку 18 юридичних осіб та одна фізична особа звернулися до Апеляційного суду Києва з заявою про визнання та надання дозволу на виконання рішення Арбітражного суду (Гаага, Королівство Нідерландів) 2 травня 2018 року по справі про стягнення сум з боржника – Російської Федерації в особі міністерства юстиції РФ в якості компенсації за відповідне нерухоме майно. Заявник стверджував, що на території України є майно боржника.

Цим рішенням Арбітражний суд визнав, що відповідач незаконно експропріював майно позивачів в Автономній Республіці Крим. У зв'язку з цим позивачам було присуджено відшкодування в якості компенсації за їх відповідні об'єкти нерухомості, а також частини витрат позивачів і відсотків на всі суми, які були їм присуджені.

У серпні 2018 року заявники подали в Апеляційний суд Києва заяву про забезпечення позову, в якому, зокрема, просили накласти арешт на прості іменні акції ПАТ «Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк», АТ «Ощадбанк» і АТ «ВТБ банк», кінцевими бенефіціарами яких є боржник – РФ, а також будь-які дії, спрямовані на відчуження майна.

Постановою від 5 вересня 2018 року Апеляційний суд Києва задовольнив заяву про забезпечення позову, а постановою від 25 вересня 2018 року – заява про визнання та надання дозволу на виконання рішення Арбітражного суду Гааги.

Верховний Суд в складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду, діючи як суд апеляційної інстанції розглянув апеляційні скарги на зазначені рішення у відкритому судовому засіданні.

«За результатами розгляду постанови Верховного Суду від 25 січня проголошено вступну та резолютивну частини: апеляційні скарги на рішення Апеляційного суду Києва від 25 вересня 2018 року залишено без задоволення, а вказану постанову Апеляційного суду від 25 вересня 2018 року залишено без без змін», – сказано в повідомленні.

У той же час апеляційні скарги на рішення Апеляційного суду Києва від 5 вересня 2018 роки (про забезпечення позову) задоволені частково, а постанову Апеляційного суду Києва від 5 вересня 2018 року змінено. Заява про забезпечення позову задоволено частково.

Раніше, Коломойський домігся виконання рішення Гаазького арбітражу про стягнення з РФ $140 млн за активи в Криму.

Нагадаємо, ухвалою суду від 5 вересня минулого року, ВТБ, Промінвестбанку та СберБанку було заборонено здійснювати ліквідацію або реорганізацію юридичної особи, здійснювати будь-які дії, спрямовані на відчуження належного банкам рухомого і нерухомого майна, в тому числі, за договорами купівлі-продажу, обміну, дарування і т. д.

Однак це визначення було оскаржене у Верховному Суді (ВСУ) 14 вересня, а 18 вересня ВСУ відмовився задовольнити клопотання про зупинення дії ухвали Апеляційного суду Києва від 5 вересня.

Позивачі стверджували, що РФ порушила свої зобов'язання шляхом прийняття з серпня 2014 року заходів, які перешкоджали їх інвестиціям в що знаходяться в Криму об'єкти нерухомості і в кінцевому рахунку привели до експропріації цих інвестицій. Серед позивачів, зокрема, компанії «Аеробуд», «Крим Девелопмент», «Нива-тур», «УБК-Інвест», «Едельвейс-2000», ПП «Планета», «Пріватофіс», «Приватленд», «Дан-Панорама», «Санаторій Енергетик» , КУА «Фінансовий капітал» і КУА «Фінансовий вектор».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті