Нові зміни до ДБН будуть враховувати проектування місць для дитячих візочків

Нові зміни до ДБН будуть враховувати проектування місць для дитячих візочків

Більшість з опитаних у Facebook погодилися, що в Україні потрібно якомога більше організованих «парковок» для дитячих візків

Нові зміни до ДБН будуть враховувати проектування місць для дитячих візочків
Фото: pixabay.com

Зміни у державні будівельні норми (ДБН), передбачатимуть, щоб у громадських місцях проектувалися «парковки» для дитячих візочків. Про це повідомив заступник міністра регіонбуду Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

«Ми повинні робити навколишній простір доступним та зручним для кожного, зокрема, і для батьків з маленькими дітьми у візочках. Якщо влаштувати у нашому громадському просторі організовані місця для паркування візочків – у першу чергу, біля лікарень/поліклінік, біля шкіл/дитсадків, або магазинів, то це не завдасть особливого клопоту власникам, а для самих батьків буде особливою зручністю. В багатьох країнах Європи це працює і ми маємо запозичувати такий досвід. Тому зараз вивчаємо можливість внести відповідні зміни у ДБН», – сказав він.

Лев Парцхаладзе відмітив, що сьогодні великий попит у суспільстві на облаштування таких паркувальних місць. Для прикладу, більшість з 1700 користувачів Facebook, які взяли участь в опитуванні на його сторінці, погодилися, що в Україні потрібно якомога більше організованих «парковок» для дитячих візків.

Крім цього, вони наголосили на необхідності влаштування достатньої кількості комфортних громадських вбиралень, які були би облаштовані сповивальними столиками для немовлят. До речі, обов’язковість влаштування сповивальних столиків для немовлят у громадських вбиральнях та належної кількості універсальних туалетів вже міститься у ДБН “Інклюзивність будівель і споруд”, які набрали чинності і діють з 1 квітня цього року.

Нагадаємо: Мінрегіонбуд збирається оновити ДБН щодо проектування закладів охорони здоров’я. Зокрема, пропонується змінити застарілі норми , щоб будівництво нових та реконструкція існуючих лікарень, клінік та поліклінік, медамбулаторій, лабораторій та інших медичних закладів відбувалися за сучасними європейськими стандартами та технологіями.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті