Захворіло у світі
5,682,389
Померло у світі
354,944
Вилікувалось у світі
2,337,385
Захворіло в Україні
21,905
Померло в Україні
658
Вилікувалось в Україні
7,995
Україна імпортувала рекордну кількість огірків та томатів за останнє десятиліття

Україна імпортувала рекордну кількість огірків та томатів за останнє десятиліття

Експорт овочів закритого ґрунту продовжує знижуватися

Україна імпортувала рекордну кількість огірків та томатів за останнє десятиліття
фото pixabay.com

Україна в січні-червні 2019 року імпортувала 7 000 тонн огірків і 55 000 тонн томатів, що відповідно на 38% і 15% більше, ніж за аналогічний період 2018 року. Про це йдеться повідомленні Української плодоовочевої асоціації (УПОА), передає Інтерфакс-Україна.

За даними асоціації, імпорт як огірків, так і томатів за шість місяців став рекордним за останнє десятиліття.

В УПОА відзначили, що експорт овочів закритого ґрунту продовжує знижуватися. Так, поставки томатів за кордон з початку року склали всього 970 тонн, що в три рази менше, ніж в минулому сезоні. Експорт огірків також впав майже в два рази в порівнянні з 2018 роком і склав 1 300 тонн.

«Така тенденція на ринках огірків і томатів пояснюється тим, що Україна досить тривалий період була орієнтована на російський ринок, який після загострення політичної ситуації між країнами став для нас недоступним. До того ж вітчизняним виробникам досить складно конкурувати на внутрішньому ринку з турецької продукцією, оскільки витрати на газ і електроенергію в Туреччині набагато менше, ніж в Україні. Зараз українські виробники овочів закритого ґрунту вимагають квотування ввезення і впровадження торгової мита на імпортну продукцію», – пояснила директор з розвитку УПОА Катерина Звєрєва.

Втрата російського ринку змусила «тепличників» шукати нові ринку збуту і розширювати асортимент продукції.

«На сьогодні основними імпортерами українських томатів і огірків залишаються Білорусь і Польща – країни, які в подальшому реекспортують цю продукцію», – вказали в УПОА

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті