Захворіло у світі
18,812,355
Померло у світі
707,704
Вилікувалось у світі
11,360,595
Захворіло в Україні
76,808
Померло в Україні
1,819
Вилікувалось в Україні
42,524
Трамп змусив співробітників Білого дому фальсифікувати факти, які стосуються розслідування – Мюллер

Трамп змусив співробітників Білого дому фальсифікувати факти, які стосуються розслідування – Мюллер

Екс-спецпрокурор також наголосив, що Трампу можна буде висунути обвинувачення, коли він піде з посади

Трамп змусив співробітників Білого дому фальсифікувати факти, які стосуються розслідування – Мюллер
Роберт Мюллер
фото www.flickr.com/photos/goodreadsbiography/

Колишній спецпрокурор США Роберт Мюллер, який займався розслідування російського втручання в американські вибори 2016 року, заявив, що президент Дональд Трамп наказав співробітникам фальсифікувати записи, пов’язані з розслідуванням. Про це він розповів під час виступу на слуханнях в комітеті з розвідки Палати представників, повідомляє The Hill.

Він сказав, що Трамп «намагався себе захистити, попросивши співробітників фальсифікувати записи, які стосуються розслідування».

На запитання чи мав намір американський президент цими діями перешкодити розслідуванню, Мюллер відповів, що вся інформація є у звіті офісу. Крім того, у доповіді він вказав на десять інцидентів потенційного перешкоджання розслідуванню з боку Трампа та його адміністрації.

Крім того, екс-спецпрокурор заявив, що РФ неодноразово втручалась в американські вибори і продовжує це робити.

«Вони роблять це зараз, коли ми сидимо тут. Вони розраховують зробити це під час наступної кампанії»,- додав Мюллер.

 Видання повідомляє, що загалом, 24 липня під час слухань, Мюллер додав мало нової інформації до тої, що була оприлюднена раніше. Виступаючи перед комітетом він неодноразово просив законодавців повторювати свої питання і на деякі  них не хотів відповідати.

Телеканал CNN підрахував, що Мюллер відмовився відповідати на питання понад 100 разів. Тим не менш, в його виступі було кілька цікавих фактів.

На самому початку слухань екс-спецпрокурор наголосив, що його висновки не виправдовують Трампа. Важливість заяви була підкреслена пізніше, коли він сказав, що Трампу можна буде висунути обвинувачення, коли він піде з посади. В основі його коментарів лежить положення Мін’юсту, в якому йдеться, що чинному президенту не можна висувати обвинувачення.

В якийсь момент Мюллер сказав, що не висував обвинувачень Трампу через вказівку від Бюро юрисконсульта агентства (OLC)

«Знову ж, причина, чому ви не висунули обвинувачення Дональду Трампу, полягає у тому, що на думку OLC, ви не можете цього зробити?», – спитав Тед Ліу, конгресмен з Каліфорнії.

«Це правда», – сказав Мюллер, утім пізніше повернувся до цього моменту і заявив, що хоче «внести поправку».

«Ми не змогли визначити, чи здійснив президент злочин», – наголосив він.

Нагадаємо: 18 квітня було опубліковано звіт за розслідуванням спецпрокурора США Роберта Мюллера щодо втручання РФ у президентські вибори 2016 року. Перед його передачею Конгресу генпрокурор США Вільям Барр виступив на прес-конференції, під час якої він заявив, що немає доказів змови Трампа або когось із його штабу з російським урядом, немає підстав для висновку про перешкоджання президентом правосуддю.

Пізніше, під час першої публічної заяви про результати свого розслідування у справі втручання Росії у американські президентські вибори 2016 року Мюллер наголосив, що «якби була впевненість у тому, що Трамп не скоював злочин, ми б так і сказали».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті