Денісова: Українських полонених обстежать незалежні лікарі із російською ліцензією

Денісова: Українських полонених обстежать незалежні лікарі із російською ліцензією

Також проводиться верифікація списків ув'язнених громадян Росії та України

Денісова: Українських полонених обстежать незалежні лікарі із російською ліцензією
уповноважена Верховної ради з прав людини Людмила Денісова
Фото Facebook

Українських полонених Едема Бекірова та Володимира Балуха і  Павла Гриба, які перебувають  в ув’язнені в Росії, обстежать незалежні лікарі з російською ліцензією, щоб визначити справжній стан їх здоров’я. Про це під час прес-конференція повідомила уповноважена Верховної ради з прав людини Людмила Денісова, передає кореспондент Mind.

«Ми на минулому тижні провели декілька зустрічей з пані Москальковою (російською уповноваженою з прав людини – Mind) … Ми домовились про те, що по-перше аналізуємо ці списки, списки громадян, які утримуються на території обох держав, якими ми обмінялися, що перш за все ми надаємо всю можливу гуманітарну допомогу  і медичну допомогу, якщо вони  потребують такої медичної допомоги», – сказала Денісова, уточнивши, що українська і російська уповноважені з прав людини обмінялися списками ув'язнених громадян України, України, які знаходяться в РФ і Криму і ув'язнених громадян Російської федерації, які знаходяться в Україні.

«Ми робимо верифікацію цих списків, цих громадян. Наших громадян там 126», – сказала Денісова.

«Окремо ми розглядали безумовно кейс Едема Бекірова про те, що він все ж таки не може утримуватись в умовах слідчого ізолятора , тому що всі показники медичні говорять про те, що його треба відпустити хоча б на період розгляду та судового засідання додому. Ми домовились таким чином, що рідні надають незалежного лікаря який має російську ліцензію, тому що за їх порядком це таким чином виглядає, і цей незалежний лікар буде допущений до Едема Бекірова, і вони  зроблять заключення, щоб ми побачили ту картину і той стан, якому ми дійсно  можемо повірити», – сказала Денісова.

Також Денісова, за її словами, особисто звернулась до Тетяни Москалькової, посприяти вирішенню ситуації, щоб Бекірова не доставляли до суду у Красноперекопську, «бо саме туди перенесли розгляд його справи, тому що він просто не витримає цього». 

За словами уповноваженої ВР з прав людини, такий підхід  «стосується і Балуха, Володі, щодо якого, ми вже подали прохання і визначено лікарів, які будуть допущені».

«Якщо будуть висновки лікарів що є такі захворювання у Володі Балуха, що не можливо його утримувати у закладах пенітенціарної установи, ми будемо, безумовно, клопотання висловлючати щоб змінили такі запобіжні заходи», – повідомила Денісова.

«Що стосується Павла Гриба, то теж зараз ми на контракті з батьком. Ми домовились, що до Павла допустять незалежних лікарів, які його обстежать, тому що у нас є протирічча між заключеннями, які зробили українські лікарі, і заключенням, які зробили російські лікарі  в Ростовському діагностичному центрі – вони протирічать один одному. Тому ми … домовились  з пані Москальковою, що все ж таки буде незалежний лікар. Це може бути … професор з міста Москва. Громадянство його може бути будь-яке, але щоб у нього була російська ліцензія. Зараз ми працюємо по цьому питанню», – зазначила уповноваженв.

Також вона повідомила, що її російська колега Москалькова обіцяла провести скайп-конференцію щоб полонений Євген Панов повідомив про те яким є його стан здоров’я, «щоб ми теж могли побачити, що дійсно все гаразд і вся необхідна допомога йому біла надана , як говрить російська сторона».

«Щодо (Володимира – Mind) Дудки, який не може отримати медичне заключення, зараз ми теж робимо все, щоб отримати всі медичні документи, щоб знати що з людиною, куди далі рухатися і яку допомогу йому надати», – повiдомила вона.

Раніше Mind повідомляв, що Денісова сподівається на звільнення українських моряків під її особисте зобов’язання

Нагадаємо, як повідомляв Mind, Лефортовський суд Москви продовжив ще на три місяці терміни арешту шести з 24 українських моряків, заарештованих після інциденту в районі Керченської протоки восени 2018 року.

а 24 липня, Верховний суд РФ залишив українського політв'язня Павла Гриба під вартою.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло