ЄЦБ прогнозує уповільнення інфляції в єврозоні
Центробанк також очікує ослаблення економічного зростання в ІІ та ІІІ кварталах

Європейський центральний банк відзначає погіршення інфляційних очікувань в єврозоні і прогнозує уповільнення зростання споживчих цін в найближчі місяці. Про це заявив голова ЄЦБ Маріо Драгі в ході прес-конференції за підсумками липневого засідання, передає Інтерфакс-Україна.
Крім того, останні статистичні дані сигналізують про ослаблення економічного зростання в другому і третьому кварталах, додав він.
Як наслідок, центробанк бачить необхідність в великих заходахи грошово-кредитного стимулювання економіки єврозони.
За словами Драгі, уповільнення зростання світової економіки і торгові конфлікти чинять негативний вплив на макроекономічні прогнози, особливо в промисловому секторі. Геополітичні ризики і зростання протекціоністських настроїв також викликають побоювання центробанку.
Разом з тим Драгі назвав низьке безробіття в єврозоні і прискорення зростання зарплат в числі позитивних факторів, що підтримують економічне зростання. Сфера послуг і будівництва також демонструють стійкість перед обличчям погіршення економічної ситуації, як і обсяги кредитування в корпоративному секторі, додав глава ЄЦБ.
Як повідомлялося, за підсумками липневого засідання керівництво центробанку залишило незмінними основні процентні ставки – включаючи ставку по кредитах (0%), по депозитах (мінус 0,4%) і по маржинальним кредитами (0,25%).
Разом з тим ЄЦБ змінив свій прогноз і тепер очікує, що ключові ставки будуть залишатися на колишньому рівні або нижче принаймні до кінця першої половини 2020 року – або до тих пір, поки інфляція в єврозоні не повернеться на таргетований рівень в 2%. Раніше йшлося про те, що вони збережуться на поточному рівні в зазначений період.
Крім цього, Рада керуючих ЄЦБ доручила компетентним органам вивчити різні варіанти підтримки європейської економіки, включаючи зміну прогнозу по ставкам, запровадження багаторівневої системи нарахування ставки на депозити банків, а також можливість відновлення покупки активів.
Як заявив Драгі в ході прес-конференції, будь-яке зниження ставки буде супроводжуватися заходами для зниження негативного ефекту для банківської сфери. Раніше Драгі неодноразово висловлював думку, що тривалий період негативних ставок по депозитах шкодить європейським банкам.
Нагадаємо:на початку липня директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард тимчасово склала свої повноваження у зв’язку з висуненням її кандидатури на пост голови Європейського центробанку.
На тлі цієї новини європейські акції почали ріст в надії, що Крістін Лагард, яку лідери ЄС домовилися призначити новим главою Європейського центрального банку, продовжить дотримуватися миролюбного курсу нинішнього голови Маріо Драгі.
Більше про екс-очільницю МВФ можна дізнатись з матеріалу Mind «Володарка великих грошей: чим запам’яталася світу доба Крістін Лагард у МВФ».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].