ЄЦБ прогнозує уповільнення інфляції в єврозоні

ЄЦБ прогнозує уповільнення інфляції в єврозоні

Центробанк також очікує ослаблення економічного зростання в ІІ та ІІІ кварталах

ЄЦБ прогнозує уповільнення інфляції в єврозоні
фото www.flickr.com/photos/152632095@N05

Європейський центральний банк відзначає погіршення інфляційних очікувань в єврозоні і прогнозує уповільнення зростання споживчих цін в найближчі місяці. Про це заявив голова ЄЦБ Маріо Драгі в ході прес-конференції за підсумками липневого засідання, передає Інтерфакс-Україна.

Крім того, останні статистичні дані сигналізують про ослаблення економічного зростання в другому і третьому кварталах, додав він.

Як наслідок, центробанк бачить необхідність в великих заходахи грошово-кредитного стимулювання економіки єврозони.

За словами Драгі, уповільнення зростання світової економіки і торгові конфлікти чинять негативний вплив на макроекономічні прогнози, особливо в промисловому секторі. Геополітичні ризики і зростання протекціоністських настроїв також викликають побоювання центробанку.

Разом з тим Драгі назвав низьке безробіття в єврозоні і прискорення зростання зарплат в числі позитивних факторів, що підтримують економічне зростання. Сфера послуг і будівництва також демонструють стійкість перед обличчям погіршення економічної ситуації, як і обсяги кредитування в корпоративному секторі, додав глава ЄЦБ.

Як повідомлялося, за підсумками липневого засідання керівництво центробанку залишило незмінними основні процентні ставки – включаючи ставку по кредитах (0%), по депозитах (мінус 0,4%) і по маржинальним кредитами (0,25%).

Разом з тим ЄЦБ змінив свій прогноз і тепер очікує, що ключові ставки будуть залишатися на колишньому рівні або нижче принаймні до кінця першої половини 2020 року – або до тих пір, поки інфляція в єврозоні не повернеться на таргетований рівень в 2%. Раніше йшлося про те, що вони збережуться на поточному рівні в зазначений період.

Крім цього, Рада керуючих ЄЦБ доручила компетентним органам вивчити різні варіанти підтримки європейської економіки, включаючи зміну прогнозу по ставкам, запровадження багаторівневої системи нарахування ставки на депозити банків, а також можливість відновлення покупки активів.

Як заявив Драгі в ході прес-конференції, будь-яке зниження ставки буде супроводжуватися заходами для зниження негативного ефекту для банківської сфери. Раніше Драгі неодноразово висловлював думку, що тривалий період негативних ставок по депозитах шкодить європейським банкам.

Нагадаємо:на початку липня директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард тимчасово склала свої повноваження у зв’язку з висуненням її кандидатури на пост голови Європейського центробанку.

На тлі цієї новини європейські акції почали ріст в надії, що Крістін Лагард, яку лідери ЄС домовилися призначити новим главою Європейського центрального банку, продовжить дотримуватися миролюбного курсу нинішнього голови Маріо Драгі.

Більше про екс-очільницю МВФ можна дізнатись з матеріалу Mind «Володарка великих грошей: чим запам’яталася світу доба Крістін Лагард у МВФ».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію