Захворіло у світі
1,216,422 особи
Померло у світі
65,711 осіб
Вилікувалось у світі
252,478 осіб
Захворіло в Україні
1251 особа
Померло в Україні
32 особи
Вилікувалось в Україні
25 осіб
Британія оштрафувала російський RT на 200 000 фунтів

Британія оштрафувала російський RT на 200 000 фунтів

Регулятор визнав російський канал винним в упередженості та порушенні правил мовлення

Британія оштрафувала російський RT на 200 000 фунтів
фото www.flickr.com/photos/moscow-live

Британський медіа-регулятор оштрафував російський пропагандистський телеканал RT (колишня назва – Russia Today) на 200 000 фунтів ($248 740) за порушення правил неупередженості мовлення під час висвітлення отруєння колишнього шпигуна Сергія Скрипаля, політики України та конфлікту в Сирії. Про це повідомляє Reuters.

Британський регулятор, відомий як Ofcom, заявив, що «наклав штраф у розмірі 200 000 фунтів на телеканал через те, що він «не дотримувався наших правил мовлення». Ofcom пояснив, що штраф RT пов’язаний з програмами, які транслювались з 17 березня по 26 квітня та стосувались таких питань, як отруєння Скрипалів, конфлікт у Сирії та позиції українського уряду щодо нацизму та ставлення до циган.

Штрафні санкції наберуть чинності після завершення судової процедури щодо звернення RT про перегляд рішення Ofcom. Очікується, що відповідні слухання відбудуться наприкінці 2019 року.

Окрім штрафу, регулятор зобов’яже RT показати глядачам коротке викладення висновків Ofcom у тій формі та терміни, які встановить сам регулятор.

Сам телеканал з обвинуваченням не погоджується.

«Ми продовжуємо оскаржувати саму законність рішень щодо порушень та вважаємо, що масштаб покарання є особливо недоречним та непропорційним», – заявив RT.

Російські чиновники кажуть, що RT – це спосіб для Москви конкурувати з домінуванням глобальних медіа-компаній, що базуються у США та Британії, які, на їхні думку, пропонують власний погляд на світ та події.

Критики переконують, що RT, який транслює новини англійською, арабською та іспанськими мовами, є «пропагандистською рукою» Кремля і має на меті підірвати довіру до західних інституцій

Нагадаємо: ще у квітні британський телекомунікаційний регулятор відкрив сім розслідувань щодо російського телеканалу RT (колишня назва – Russia Today). Причиною цього стало необ’єктивне, на думку регулятора, висвітлення подій, пов’язаних з отруєнням Сергія і Юлії Скрипалів у Солсбері.

Як повідомлялось, 20 грудня британський Ofcom визнав RT винним у порушенні правил мовлення через недотримання принципу безпристрасності в семи програмах, які є серйозними порушеннями і можуть потягнути за собою санкції проти мовника. Телеканал можуть оштрафувати на 250 000 євро.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію