ОПЗ відновить роботу за давальницькою схемою з 1 серпня

ОПЗ відновить роботу за давальницькою схемою з 1 серпня

В конкурсі на давальця взяли участь IBE Trade, ERU Management, ТОВ «Південь-газ», ТОВ «Газенергопостач» та ТОВ «Агро Газ Трейдинг»

ОПЗ відновить роботу за давальницькою схемою з 1 серпня
Фото: pixabay.com

ПАТ «Одеський припортовий завод» (ОПЗ) запуститься з 1 серпня 2019 року. Про це повідомляє Діло.

Про це повідомив заступник директора з економіки та фінансів підприємства Володимир Вакеряк на прес-конференції, присвяченій підписанню контракту на давальницьких умовах з ТОВ «Агро Газ Трейдинг».

В конкурсі на давальця також взяли участь IBE Trade, ERU Management, ТОВ «Південь-газ»  і ТОВ «Газенергопостач», про це розповів заступник голови ОПЗ Микола Щуріков.

У свою чергу заступник глави Фонду держмайна (ФДМ) Євген Асташев уточнив, що можливість запуску роботи заводу стала можливою завдяки узгодженню НАК «Нафтогаз України», борг ОПЗ перед яким складає близько 1,5 млрд грн (без урахування штрафів і пені). ОПЗ в свою чергу зобов'язався направляти частину доходу, отримуваного від давальця за послуги переробки, на погашення основного боргу перед НАК ($1,5 з кожної виробленої тонни карбаміду і $1 – з кожної тонни аміаку).

Договір з ОПЗ підписаний до 1 грудня 2019 року. Він передбачає поставку мінімум 240 млн куб. м природного газу протягом чотирьох місяців.

Вироблений заводом карбамід буде відвантажуватися на експорт, але компанія готова до переговорів з його постачання і на внутрішній ринок. Так, мінімум 250 000 тонн карбаміду планується відвантажити на зовнішній ринок, ще 30 000 тонн можуть бути реалізовані всередині країни. На внутрішній ринок також планується поставити 32 000 тонн аміаку.

«Агро Газ Трейдинг» вже направила 32 млн грн як аванс за послуги переробки протягом серпня, 15,5 млн грн – на пускові витрати, ще 18,5 млн грн – «Одесагаз» за послуги з газорозподілення. Також сформовано фінансове забезпечення за послуги балансування перед «Укртрансгазом» в розмірі 89 млн грн. Уже оплачено роботу оператора ГТС протягом трьох діб.

Нагадаємо: 18 липня ОПЗ повідомив, що має намір відновити роботу в серпні 2019 року.

у травні 2019 року Київський апеляційний суд визнав рішення Стокгольмського арбітражу про стягнення понад $250 млн з Одеського припортового заводу на користь  Ostchem Holding Limited Дмитра Фірташа за поставки газу.

В липні госпсуд Одеської області зобов'язав ОПЗ виплатити НАК «Нафтогаз України» 2,2 млрд грн заборгованості за природний газ, спожитий за двома договорами від 2016 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті