Коболєв підтвердив наявність «не особистого» конфлікту з Вітренком
Опитування топ-менеджменту «Нафтогазу» свідчить про різницю в баченні мети компанії

Голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв підтвердив наявність конфлікту з виконавчим директором цієї компанії Юрієм Вітренком. Про це із посиланням на інтерв’ю Коболева проекту KRYM пише «Економічна правда».
Конфлікт почався ще минулого року.
«Я б назвав його не особистим від початку. Він дуже практичний, він має дуже практичні елементи. Він розпочався ще минулого року і зараз якраз активно розвивається, але я б не назвав його особистим», – зазначив голова правління НАК. При цьому, він відмовився говорити, у чому саме полягає суть конфлікту.
«Можливо, його можна було уникнути, можливо, ні. Я не знаю», – сказав Коболєв.
При тому він зазначив, «що зараз, зважаючи на певні дискусії, на певні новини щодо політичних перспектив, наприклад, того ж пана Юрія, виносити сміття з хати було б некоректно й неправильно».
Він додав, що зможе прокоментувати ситуацію пізніше. «Коли ці процеси завершаться, я буду готовий коментувати. Я не хочу, щоб це сприймалося, як моя спроба грати в політику», – підкреслив Коболєв.
При тому ЕП повідомляє, що згідно з даними маркетингових досліджень, які були проведені всередині компанії, було виявлено певні «різночитання по декільком принциповим пунктам»: недотримання внутрішніх управлінських стандартів та відсутність відчутних результатів у напрямі організаційної трансформації «Нафтогазу».
«Наші недавні інтерв'ю з топ-менеджментом не показали ніякої розстановки і розуміння цілей первинної трансформації НАК «Нафтогаз України». Зокрема, Юрій Вітренко розповів нам, що першою і головною метою було швидке перетворення «Нафтогазу» в ефективну компанію з системою стримувань і противаг, що мінімізує залежність розвитку компанії від конкретних особистостей», – йдеться у документі під назвою «Оцінка прогресу організаційної трансформації «Нафтогазу, .
Зі свого боку Андрій Коболєв повідомив, що це не було першочерговим завданням трансформації, та що він не знав про таку ідею. У його розумінні, ключовою метою було швидке досягнення фінансової стійкості НАК, пояснюється у документі.
Варто зазначити, що за інформацією деяких ЗМІ, серед кандидатів на посаду прем’єр-міністра президент Володимир Зеленський розглядає кандидатури , директора з розвитку бізнесу НАК «Нафтогаз України» Юрія Вітренка, голову правління НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва, заступника виконавчого директора від України в Міжнародному валютному фонді Владислава Рашкованасекретаря Ради національної безпеки і оборони, колишнього міністра фінансів Олександра Данилюка та колишнього міністра економічного розвитку і торгівлі Айвараса Абромавичуса.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].