Захворіло у світі
6,014,117
Померло у світі
367,627
Вилікувалось у світі
2,538,227
Захворіло в Україні
23,204
Померло в Україні
696
Вилікувалось в Україні
9,311
ЄБРР надає 149 млн євро кредиту «Укренерго» на модернізацію електромережі

ЄБРР надає 149 млн євро кредиту «Укренерго» на модернізацію електромережі

Кредит також забезпечить скорочення річного обсягу викидів CO2 на 20 500 тонн

ЄБРР надає 149 млн євро кредиту 	«Укренерго» на модернізацію електромережі
Фото: ЄБРР

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) надасть компанії «Укренерго» кредит сумою 149 млн євро на реконструкцію електромережі в Україні. Про це йдеться у прес-релізі ЄБРР.

«Ця інвестиція допоможе НЕК «Укренерго» модернізувати її ключову інфраструктуру електропередачі, необхідну для синхронізації з європейськими мережами електропередачі. Вона також допоможе Україні привести своє законодавство та операційну діяльність у відповідність до Третього енергетичного пакету ЄС.», – йдеться у повідомленні.

Очікується, що НЕК «Укренерго» використає 15-річний кредит під державну гарантію для закупівлі до 26 нових трансформаторів, а також автоматизації та модернізації 12 високовольтних підстанцій у ключових точках  мережі електропередачі. Кредит також забезпечить скорочення річного обсягу викидів CO2 на 20500 тонн.

«Також кредит підтримає роль НЕК «Укренерго» у забезпеченні стабільності української енергосистеми в умовах постійного зростання частки відновлюваної енергетики, зокрема вітрової та сонячної. Наявність відповідної гнучкої та «розумної» енергосистеми – ключ до сталого розвитку енергетики країни в майбутньому», – відзначають в ЄБРР.

Фінансування ЄБРР також сприятиме комерціалізації та інституційному розвитку НЕК «Укренерго» завдяки реалізації комплексного плану дій з корпоративного управління та дотриманню суворих стандартів закупівель.

ЄБРР є найбільшим міжнародним фінансовим інвестором в Україні. З початку діяльності у країні в 1993 році Банк узяв на себе сукупні зобов'язання щодо надання майже 13,6 млрд євро в рамках 432 проектів.

Раніше повідомлялося, що Мінфін  затвердив створення приватного акціонерного товариства (ПРАТ) «НЕК «Укренерго»

Нагадаємо: у червні 2019 року Кабмін схвалив розпорядження про доцільність залучення позики ЄБРР в сумі 149 млн євро для реалізації проекту модернізації мережі електропередачі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті