Захворіло у світі
6,185,523
Померло у світі
372,377
Вилікувалось у світі
2,648,538
Захворіло в Україні
24,012
Померло в Україні
718
Вилікувалось в Україні
9,690
ЄБРР виділить Україні 149 млн євро на модернізацію електромереж

ЄБРР виділить Україні 149 млн євро на модернізацію електромереж

Проект передбачає заміну трансформаторного обладнання та реконструкцію 12 підстанцій з впровадженням автоматизованих систем керування технологічними процесами на підстанціях

ЄБРР виділить Україні 149 млн євро на модернізацію електромереж
Фото: pixabay.com

Кабінет Міністрів України схвалив розпорядження про доцільність залучення позики Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) в сумі 149 млн євро для реалізації проекту модернізації мережі електропередачі. Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів (Мінфін).

Реалізація проекту буде здійснюватися ДП «НЕК «Укренерго» і дозволить підвищити ефективність та надійність передачі електроенергії у Західному, Північному, Південному та Центральному регіонах України. Модернізація ключової інфраструктури системи передачі є також однією зі складових інтеграції української енергосистеми до ENTSO-E.

Проект передбачає заміну трансформаторного обладнання та реконструкцію 12 підстанцій з впровадженням автоматизованих систем керування технологічними процесами на підстанціях.

Комплекс заходів, передбачений проектом, дозволить керувати обладнанням підстанцій з регіональних центрів в режимі реального часу без постійної присутності на об’єктах оперативного персоналу. Запровадження цифрових технологій з автоматичною системою керування є основою для впровадження розумних мереж енергопостачання – «Smart Grid».

Сьогодні 27 червня «Укренерго» підписала договір з ENTSO-E про обмін даними на Transparency Platform. Компанія буде на постійній основі передавати й оновлювати дані на платформі Transparency Platform про навантаження, пропускну спроможність та балансування української енергосистеми. Це ще один важливий крок на шляху інтеграції компанії в мережу європейських системних операторів, і є обов'язковою умовою для всіх членів ENTSO-E.

Нагадаємо: у серпні 2018 року почалася підготовка проекту «Модернізація мереж передачі» НЕК «Укренерго» спільно з ЄБРР. В рамках підготовки, представники відібраних ЄБРР компаній-консультантів ще у 2018 році вже відвідали 10 підстанцій «Укренерго». Впровадити проект планувалося за рахунок кредитних коштів ЄБРР до 2021 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті