Україна арештувала російський танкер та вилучені в ході обшуків документи

Україна арештувала російський танкер та вилучені в ході обшуків документи

Слідчі дії правоохоронців визнанні законними

Україна арештувала російський танкер та вилучені в ході обшуків документи
фото www.facebook.com/MatiosAnatolii

Український суд перевірив правомірність дій військових прокурорів і слідчих Служби безпеки України (СБУ) при проведенні 25 липня в порту Ізмаїл (Одеська обл.) обшуку російського танкера Nika Spirit (раніше – Neyma), і наклав на нього арешт, як і на вилучені в ході обшуків документи. Про це повідомив головний військовий прокурор України Анатолій Матіос у Facebook.

«За результатами розгляду відповідного клопотання судом НАКЛАДЕНО АРЕШТ на вказане судно разом з вилученими під час обшуку документами. Ми це зробили. Крапка!», – підкреслив він.

Матіос також відповів та інформацію, яку поширюють росЗМІ нібито про незаконне проведення працівниками правоохоронних органів України слідчих дій на даному судні без дозволу консула РФ. Головний військовий прокурор наголосив на тому,що «судно, після проходження ним прикордонного та митного контролю на території України, вважається таким, що має відкритий кордон».

«Відповідно до норм діючих міжнародних договорів, ратифікованих як Росією, так і Україною, необхідності отримання згоди або дозволу представника дипломатичного представництва або консульської установи іноземної держави для проведення на території України слідчих дій на морському або річковому транспорті НЕ ПЕРЕДБАЧЕНО», – пояснив він.

Як повідомлялося, 25 липня слідчі СБУ і військової прокуратури затримали російський танкер Neyma, який блокував українські військові кораблі в районі Керченської протоки в листопаді 2018 року.

За даними спецслужби, 24 липня в порт Ізмаїл (Одеська обл.) Під прапором РФ зайшов танкер Nika Spirit. Слідство встановило, що російські власники після інциденту в Керченській протоці змінили назву танкера Neyma на Nika Spirit.

Пізніше в СБУ повідомили, що слідчі дії не зафіксували порушень Морського права і законів України з боку екіпажу затриманого російського танкера Neyma, тому підстав для затримання моряків не було.

Всі члени екіпажу російського танкера повернулися в Краснодар.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію