Захворіло у світі
5,682,389
Померло у світі
354,944
Вилікувалось у світі
2,337,385
Захворіло в Україні
21,905
Померло в Україні
658
Вилікувалось в Україні
7,995
Українські моряки можуть повернутись додому до жовтня – росЗМІ

Українські моряки можуть повернутись додому до жовтня – росЗМІ

Москва не відмовляється від своєї пропозиції звільнити їх в обмін на письмові гарантії

Цей матеріал також доступний російською
Українські моряки можуть повернутись додому до жовтня – росЗМІ
фото twitter.com/OgonWatch

Затриманих в Керченській протоці українських моряків можуть відпустити до жовтня під особисту поруку уповноваженого Верховної ради з прав людини Людмили Денисової. Про це «Ізвєстіям» розповів адвокат українців Микола Полозов.

Видання повідомляє, що за його словами, в Слідче управління ФСБ РФ вже відправлені письмові гарантії того, що обвинувачені в порушенні російського кордону продовжать брати участь в судових і слідчих діях після їх повернення на батьківщину.

Як пояснило «Ізвєстіям» високопоставлене джерело в російських дипломатичних колах, Москва дійсно готова передати 24 моряка Києву в разі отримання письмових гарантій, як це і було фактично заявлено в ноті МЗС, відправленій українській стороні 25 червня.

Високопоставлений співрозмовник в російських дипломатично колах зазначив, що Москва не відмовляється від пропозиції відправити українських моряків додому, змінивши їм запобіжний захід і отримавши письмові запевнення від Києва, що всі підсудні продовжать участь в процесі над ними. За його словами, РФ готова взаємодіяти у цій справі в конструктивному ключі і відпустити затриманих на батьківщину, однак про припинення кримінального переслідування не йдеться.

Тим часом, за словами адвоката Миколи Полозова, українська сторона вже почала роботу над реалізацією цієї пропозиції МЗС РФ.

«Український омбудсмен Людмила Денисова направила клопотання про особисте поручительство через МЗС Росії в Слідче управління ФСБ. У російській ноті було зазначено, що необхідно надати письмові гарантії відповідно до кримінально-процесуального законодавства Російської Федерації. Особиста порука – форма гарантії участі особи, щодо якої не винесли вирок, в судових і слідчих діях, – сказав виданню адвокат українських моряків. – Наразі ці документи знаходяться в Слідчому управлінні ФСБ, але ще не дійшли до виконавця – слідчого, у провадженні якого перебуває ця справа. Саме він повинен у встановлений законом термін – три дні – винести з даного питання рішення».

Адвокат зазначив, що в разі задоволення прохання, моряків звільнять з-під варти. Якщо ж буде отримано відмову, то постанову можна буде оскаржити.

«Фактично ті пропозиції МЗС РФ, які були заявлені в ноті, реалізуються на практиці. Природно, після телефонної розмови президентів Владіміра Путіна і Володимира Зеленського і була подана відповідна форма про поручительство, – підкреслив Микола Полозов.

В апараті уповноваженого Верховної ради України з прав людини «Ізвєстіям» підтвердили факт передачі клопотання про її особисте поручительство відповідним органам РФ. Однак уточнити, коли може бути отримана відповідь, не змогли.

25 травня Міжнародний трибунал із морського права зобов'язав Росію повернути Україні три кораблі та відпустити на волю 24 українських моряків, затриманих під час інциденту поблизу Керченської протоки в листопаді 2018 року.

Росія проігнорувала рішення Міжнародного трибуналу й залишила українців під вартою. На початку минулого тижня морякам пред'явили остаточні обвинувачення.

Як повідомлялось, минулого місяця Росія запропонувала повернути українських моряків. Але за умови, щоб Україна судила їх за російським кримінальним кодексом. Глава МЗС України назвав це «пасткою»

«Пастка була підготовлена для наших моряків, для нашої юридичної та дипломатичної команди, для керівництва країни. На жаль, схоже, що хтось в Офісі Президента банально попався. Повестися на російський дипломатичний розвод – це зганьбити моряків, які вже 6 місяців перед російським судом з гідністю наполягають, що Росія не має права їх судити», – пояснив міністр МЗС.

Аналогічної думки дотримується і спецпредставник США з питань України Курт Волкер.

Раніше Mind повідомляв, що Денісова сподівається на звільнення українських моряків під її особисте зобов’язання

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті