Чорне море в два рази брудніше за Середземне – дослідження ООН
Дунай і Дністер несуть в море по 50 одиниць сміття за годину

Кількість морського сміття в Чорному морі майже вдвічі перевищує аналогічну цифру для Середземного моря. При цьому концентрація деяких речовин-забрудників перевищує безпечні норми. Це результати Спільних Чорноморських досліджень проекту Євросоюзу та Програми розвитку ООН, які були представлені в Одесі 29 липня.
Дослідження проводилися в прибережних водах Грузії, України та Росії.
83% морського сміття, знайденого в Чорному морі, становить пластик, а саме ПЕТ-пляшки, обгортки від солодощів, пластикові пакети. Великі річки (в Україні дослідження проводилися на Дунаї та Дністрі) несуть в море від 6 до 50 одиниць сміття на годину. Кількість морського сміття в Чорному морі майже вдвічі перевищує аналогічну цифру для Середземного моря. У відкладеннях Чорного моря як на шельфі, так і на глибині більше 2000 метрів було знайдено мікропластик.
Крім того, дослідження виявили, що концентрації деяких шкідливих хімічних сполук, які становлять загрозу для морської фауни і людини, вищі за допустимі норми токсичності.
«Серед таких сполук – бензо(а)пірен, деякі пестициди, інсектициди, а також ртуть і антипірени в рибі. Крім того, виявлено 124 хімічних сполуки, шкідливих для морської екосистеми і здоров'я людини, зокрема, стійкі органічні речовини-забруднювачі, метали, пестициди, біоциди, лікарські засоби, антипірени і побутові хімічні засоби», – зазначили автори.
Гарною новиною стало виявлення ДНК європейського осетра (Acipenser sturio), який вважався майже зниклим, в багатьох пробах по всьому Чорному морю. Така сама втішна ситуація і з білугою – іншим видом, який знаходиться під загрозою зникнення.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].