Захворіло у світі
6,340,811
Померло у світі
378,266
Вилікувалось у світі
2,725,627
Захворіло в Україні
24,340
Померло в Україні
727
Вилікувалось в Україні
10,078
Вчені винайшли генератор, який виробляє енергію з переміни прісної та морської води

Вчені винайшли генератор, який виробляє енергію з переміни прісної та морської води

До чистої «зеленої» енергетики може приєднатися ще й «блакитна»

Вчені винайшли генератор, який виробляє енергію з переміни прісної та морської води
фото pixabay.com

Дослідники з США мають намір збагатити чисту енергетику і попутно очистити стічні води. Досі всі спроби використовувати енергію іонів солі в шарах прісної та морської води вимагали системи з безлічі мембран, а також зовнішнього джерела енергії.

Однак вчені з Американського хімічного товариства ACS Omega описали першу систему, яка складається всього з двох мембран і при цьому не споживає енергію, а лише віддає її, розповідає HighTech Plus.

Дві мембрани заряджаються в прісній воді і віддають енергію, потрапляючи в солону, – виходить майже безкоштовна енергогенерація, і до того ж дуже ефективна, впевнені науковці.

Енергію на кордоні прісної і солоної води називають блакитною, і команда дослідників зі Стенфордського університету оголосила про прорив у цьому напрямку.

У статті наводиться оцінка потенціалу енергії – 0,65 кВт/год в одному кубометрі прісної води, яка змішується з солоною, і близько 2 ТВт для всіх прибережних зон.

Вчені винайшли генератор, який виробляє енергію з переміни прісної та морської води
https://hightech.plus

В основі системи – так звана «батарея ентропійного змішування» (mixing entropy battery), їх описували ще в 2011 році. Головне досягнення команди – простота конструкції, матеріалів, а також їх величезна ефективність вже на нинішньому етапі доказу концепції: вироблення енергії знаходиться в діапазоні від 89,5% (стічні води) до 97,6% (морська вода) напруги, що генерується.

Процес закачування прісної води в батарею спочатку вивільняє іони натрію і хлору з електродів батареї в розчин, який направляє струм від одного електрода до іншого. А коли на її місце потрапляє солона вода, батарея заново «заряджається».

Автори вбачають у стічних водах один з перспективних напрямків застосувань. Вони відзначають, що в США на очистку стічних вод витрачається близько 3% усієї виробленої енергії. А традиційні станції очистки не тільки складні, але й схильні до відключень. Проста й «умовно безкоштовна» система виробництва енергії в місці її споживання – ідеальна можливість створити ефективну систему очищення майбутнього.

Стенфордські фахівці порахували, що якщо такі установки розмістити у всіх місцях зливу стічних вод, вони будуть генерувати близько 18 ГВт енергії.

Раніше повідомлялося, що вчені винайшли спосіб отримувати дешеву електроенергію з морських хвиль.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті