Захворіло у світі
114,461,199
Померло у світі
2,539,880
Вилікувалось у світі
64,675,787
Захворіло в Україні
1,357,470
Померло в Україні
26,212
Вилікувалось в Україні
1,176,918
Вчені винайшли спосіб отримувати дешеву електроенергію з морських хвиль

Вчені винайшли спосіб отримувати дешеву електроенергію з морських хвиль

Конструкція пристрою досить проста і значно дешевша за аналоги

Вчені винайшли спосіб отримувати дешеву електроенергію з морських хвиль
фото pixabay.com

Британські та італійські вчені розробили нову технологію, яка дозволяє за допомогою морських хвиль отримувати дешеву електричну енергію для тисяч будинків, повідомляє Oilprice.com.

Океанські і морські хвилі можуть служити джерелом відновлюваної енергії, але далеко не всі перетворювачі енергії хвиль пройшли тестування етап через високі витрати і суворі морські умови, стверджують автори дослідження.

Тому Інженери з Единбурзького університету та кількох університетів в Італії розробили так званий генератор діелектричного еластомеру (DEG) з використанням гнучких гумових мембран. Інженери кажуть, що пристрій дешевший за звичайні конструкції, має менше рухомих частин і використовує довговічні матеріали.

Пристрій розміщується поверх вертикальної труби в морі. При проходженні хвиль через трубу вода всередині неї буде виштовхувати повітря зверху, приводячи в рух генератор, розташований у верхній частині пристрою.

«Коли мембрана надувається і здувається, генерується напруга – і виробляється електрика. В комерційному пристрої ця електрика буде передаватися на берег через підводні кабелі», – йдеться в заяві Единбурзького університету.

«Енергія хвиль є потенційно цінним ресурсом для Шотландії, і розробка подібних систем може зіграти важливу роль у виробництві чистої енергії для майбутніх поколінь», – зазначив професор Девід Інгрем з Единбурзького університету.

Загалом, за даними Eurostat, країни Євросоюзу на даний час отримують 17,5% енергії з відновлюваних джерел.

Раніше Євросоюз поставив за мету досягти показника в 20% не пізніше 2020 року. До 2030 року ЄС має намір отримувати вже 32% енергії з відновлюваних джерел.

Нагадаємо, у Британії нещодавно відкрили найбільшу в світі морську вітряну електростанцію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті