НЕК «Укренерго» сплатило 454 млн грн ДП «Гарантований покупець»

НЕК «Укренерго» сплатило 454 млн грн ДП «Гарантований покупець»

Це становить близько 30% від загальної прогнозованої суми боргу за липень 2019 року

НЕК «Укренерго» сплатило 454 млн грн ДП «Гарантований покупець»
Фото Shutterstock

НЕК «Укренерго» сплатило 454 млн грн ДП «Гарантований покупець» для компенсації витрат на купівлю електроенергії відновлювальних джерел енергії (ВДЕ) за «зеленим» тарифом. Про це пише прес-служба «Укренерго».

Це становить близько 30% від загальної прогнозованої суми боргу за липень 2019 року – 1,58 млрд грн. Остаточна сума заборгованості буде сформована після закриття поточного місяця.

«Через тимчасове припинення в судовому порядку дії тарифів «Укренрего» на друге півріччя 2019 року, в липні компанія виставляє рахунки за договорами на свої послуги за старим тарифом, що діяв до 1 липня – 5,740 коп. за 1 кВт*год. Водночас у рахунках з’явилася нова графа «Рекомендовано до сплати», в якій рахунок виставляється за новими тарифами на друге півріччя 2019 року: 347,43 грн/МВт*год – за послуги з передачі та 8,90 грн/МВт*год – за послуги диспетчерського (оперативно-технологічного) управління», – нагадують у «Укренерго».

Зараз учасники ринку оплачують послуги нерівномірно та за різними тарифами: за старим або рекомендованим, а багато не сплачують нічого взагалі.

«Додаткові гроші, що сьогодні надходять до «Укренерго» за рекомендованим компанією до сплати тарифом, витрачаються за пріоритетами, які компанія окреслила одразу після блокування нових тарифів судом: на купівлю електроенергії для покриття технологічних втрат у мережах та на виплати «Гарантованому покупцю» для компенсації витрат на купівлю електроенергії з ВДЕ за «зеленим» тарифом. Компенсація для ВДЕ – спеціальний обов’язок, покладений на «Укренерго», відповідно до чинного законодавства», – йдеться в повідомленні.

«Укренерго» зазначає, що через нестабільність платежів з боку учасників ринку та їх недостатній обсяг для покриття витрат компанія не має змоги виконувати свої зобов’язання вчасно і в повному обсязі, бо старий тариф на ІІІ квартал не покриває витрати «Укренерго» на виконання своїх функцій в новому ринку електроенергії. Так, блокування тарифу компанії лише в липні призвело до дефіциту фінансування у розмірі 2,4 млрд грн.

Нагадаємо: 26 липня 2019 року ДП «Гарантований покупець» направило до Господарського суду Києва позовну заяву про стягнення авансового платежу з «Укренерго» у розмірі 1,58 млрд грн, через невиконання компанією зобов'язань.

Детальніше про перебіг справ і до чого тут позов «Нікопольського заводу феросплавів» Коломойського, читайте в матеріалі Mind: «Не дочекалися: до чого призводить заборгованість за «зеленим» тарифом».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію